«У 36 років я почала нове життя – потрапила на телебачення, причому випадково без спеціальної освіти. У 42 – вийшла заміж, зараз мені  50 і я знову хочу щось поміняти », – загадково, але впевнено вимовила Людмила в ході бесіди.

Людмила Сатишева – головний режисер проекту «Кохана, ми вбиваємо дітей» на телеканалі СТБ. Вона стала гостею останнього, перед літньою перервою, профі-клубу від «Новомедіа». Він проходив в офісі 22 червня. Її візит був нічим іншим – як дивним збігом. Справа в тому, що Людмила дуже часто у відрядженнях. Їй рідко вдається відвідувати подібні заходи. Цей понеділок був єдиним вихідним між роз’їздами, а ще й у день Народження. Так що учасникам пощастило вдвічі поспілкуватися в мимовільної формі з майстром живих історій.

2

Людмила поділилася 15-річним досвідом роботи на телебаченні. З них 12 режисирувала на «Інтері», а останні 2 – на СТБ. Фахівець розповіла про свою роботу і про особисту місію в цій ролі. Все це підкріпилося переглядом кращих сюжетів, до яких звучали передісторії. Всі заслуги – результати наполегливої роботи знімальної групи. Нерідко в героях телепередач можна помітити неймовірні перевтілення. Наприклад, ще вчора мати і син – вороги №1, регулярно сваряться і б’ються до знемоги,  а сьогодні – вони ж стають зразковою сім’єю, де мама і син – найкращі друзі, люблячі один одного. Таких історій учасники профі-клубу почули ні одну.

5

Публікуємо деякі лайф-хакі від режисера Людмили Сатишевой, які, безумовно, допоможуть медійникам просуватися кар’єрними сходами, добиватися результату у своїй роботі і при цьому залишатися людиною.

БУТИ СПРАВЖНИМ ПРОФІСІОНАЛОМ

«Як ви думаєте, чи просто стати режисером над 8 режисерами в такому масштабному проекті?» – цікавилися захоплені медійники. «Щоб дійти до такого рівня потрібно докласти чимало зусиль, завоювати повагу, показати професіоналізм», – підкреслила Людмила і зізналася, вимоги директора їхнього проекту дуже високі.

НЕ МОЖНА БУТИ БАЙДУЖИМ

Людмила розповіла, як вибудовувати дружні стосунки. Причому, над цим вона працює – як на знімальному майданчику в колективі, так і з героями передач. «Вважаю своїм обов’язком допомагати іншим людям і сприяти у вирішенні їхніх внутрішніх проблем. Важливим залишається те, що для цього потрібно володіти високим рівнем терпіння », – зазначила вона.

ВІДОБРАЗИТИ ДІЙСНІТЬ І ДОПОМОГТИ

Людмила розповідала, як не нашкодити герою, спеціально не провокуючи їх на стрес або агресію, а відображати всі в дійсності, як є. Також вона пояснила, що сцени насильства емоційного чи фізичного в процесі зйомки допускаються в кадрі з тих міркувань, щоб глядач розумів серйозність ситуації. Адже хтось із глядачів знаходиться у схожому становищі і може побачити себе, як зі сторони.  Адже найчастіше герої не соромлячись камер і знімальної групи з 11 осіб, майже завжди поводяться звичним для них чином.

1

Час пролетів невблаганно швидко. Бажають залишилися на чай, задавали питання гості, а також не відпустили без подарунка – фірмовою чашці «Нового журналіста». Домовилися зустрітися на Міжнародному Форумі «Новомедіа».

Нагадаємо, профі-клуби «Новомедіа» проходять раз на місяць по понеділках.

6

Ілона Мачарашвілі, прес-центр Асоціації “Новомедіа”