Сторінку не знайдено - Асоціація "Новомедіа"

Blog

16 Лют
0

Президент Асоціації «Новомедіа» дев’ятикласникам про журналістику

Цьогоріч, 14 лютого Руслан Кухарчук провів урок з Основ християнської етики для учнів 9-го класу. На уроці виявили та розглянули спільні цінності для журналістів та християн. Зустріч відбулась на території ліцею «Софія» за запрошенням викладача Олександра Тарасова.

Під час уроку учні з журналістом і преидентом Асоціації “Новомедіа” Русланом Кухарчуком обговорили, які християнські цінності необхідні у роботі журналіста та загалом у медіа-діяльності. Йдеться про базові цінності в християнській етиці та професійній журналістиці: правда, об’єктивність та відповідальність. Також познайомились з багаторічною діяльністю “Новомедіа”.

Інформація, яку почули майбутні випускники була актуальною, адже деякі з них знаходяться в пошуках себе, свого призначення та професії. Відповідно, щоб учні могли визначитись, проводяться уроки для ознайомлення з основними підвалинами різних професій.

На занятті було 18 учнів, одна з присутніх поділилась своїм бажанням в майбутньому займатись журналістикою. Наприкінці, бажаючі могли отримати книгу «Новый журналист», співавтором якої є Руслан Кухарчук. «Новый журналист» – підручник, що зібрав у собі всі основні знання для становлення фахівця, а також поради від професіоналів. У ньому все просто та детально. Той самий зміст інформації надають на журналістських факультетах.

Нагадаємо, що взаємодія Асоціації «Новомедіа» зі школами та університетами є багаторічним пріоритетом. Минулого року Асоціація також проводила подібні зустрічі у навчальних заклладах. Такий вид комунікації є надважливим, адже це якісно впливає на підвищення медіа-грамотності серед студентів, а в подальшому і на майбутню журналістику.

Читати далі
03 Лис
0

Український фільм “Праведник” на основі біблійної історії виграв 21 міжнародний кінофестиваль

«Праведник» – це короткометражний художній фільм у жанрі психологічна драма, трилер. Стрічка виграла 21 міжнародний кінофестиваль у Туреччині, Канаді, Індії, Франції, Бразилії, Італії, Великобританії, США та Україні. А також у Канах Cannes Film Awards та у Лос-Анджелесі Student Los Angeles Film Awards (SLAFA). Режисер і головний творець стрічки – Максим Тузов, також член Асоціації “Новомедіа”.

Дивіться стрічку на платформах MEGOGO та Kyivstar.

У 2022 році за «Праведник» режисер отримав премію Київського міського голови Віталія Кличка «за творчі досягнення». До створення також долучились відомі актори, які зіграли у фільмі головні ролі – Олександр Печериця, Сергій Калантай, Олег Замятін та Олег Примогенов.

Максим Тузов розповідає офісу «Новомедіа», що стрічка є його дипломним проєктом. Ще з першого курсу він знав, що його робота буде побудована на основі книги Йова (Біблія). «Всі питання які піднімаються у книзі Йова, апеляції до божественної справедливості – йдуть підтекстом вдовж усього фільму. – Також додав, – Основний посил фільму полягає в тому, що людина сама зі злом впоратись не зможе. Завжди у подібну боротьбу на сторону правди вступає Бог», – підкреслює режисер.

У фільмі розкривається психологічна дилема: відступити і вберегти те, що любиш, або боротись за правду і втратити все. Головний герой (якого втілив народний артист України та ветеран російсько-української війни Олександр Печериця) – справедливий суддя Подільського районного суду міста Києва, котрий має винести чесний вирок по справі вбивці-педофіла, за що і стикається з жахливими наслідками. І навіть попри це – у стрічці виступає світло, адже як зауважив режисер, темрява без світла не може бути у нашій дійсності. «Фільм є настільки трагічним для того, щоб показати сумну, але все ж перемогу в кінці, адже в нашому світі не може бути наївної перемоги над злом без наслідків для нас самих», – говорить Максим Тузов.

Режисер фільму “Праведник” – Максим Тузов.

Наразі, режисер має бачення і намір екранізувати ще кілька біблійних історій, в такому ж стилі як «Праведник». Це буде сучасна кримінально-трагедійна історія про Каїна та Авеля «Вигнанець», де буде зосереджена увага на Адамі; і соціально-психологічна драма про ветерана-каліку «Делароса», що ґрунтується на трьох днях життя Петра після розп’яття Христа.

Паралельно із цим Максим Тузов спільно з виконавчим продюсером Олександром Приходько сформували проєкт «Очима віри», генеральним продюсером якого є Ігор Богомаз. Максим Тузов розповідає, що його ідея полягає у поєднанні кінематографу та Євангелія Ісуса Христа. Наразі проєкт зосереджений на документальних стрічках «Євангеліє після 24.02» та «Харків. Червень. 2022», які от-от мають вийти.

«Очима віри» – це реальні історії про християн, що переживають біль, борються зі страхом, смутком та розпачом, і питанням (війна трапилась, а що відбулось зі мною? Де я? Де Бог?). Ми хочемо показати віру у вчинках, висвітлити живі емоції і переживання людей, а також зміну переконань і ставлення до світу, до Бога. Головна задача – розкрити через життя героя Христа і донести глядачеві осмислену віру, якою живе герой документального фільму. В межах проєкту планується зйомка серії документальних фільмів про пасторів, капеланів, волонтерів, медиків, які в умовах війни являють дію Божої Благодаті», – зазначає режисер.

Максим Тузов робить досить впевнені кроки до освоєння цієї рідкісної в світовому кінематографі теми з біблійними ремінісценціями. Впевнені, тому що підкріплені вірою дебютанта.

Серед його робіт також є спільні проєкти з Олегом Коханом (SotaCinemaGroup): документальний фільм про Олександра Печерицю «Позивний «Артист»; Новела, що увійшла у склад кіноальманаху «Війна очима тварин», а саме «Кролик, Або, Туди і Звідти». Також «Допельгангер» – драматичний фільм-портрет про відомого українського актора Олексія Богдановича.

Читати далі
25 Сер
0

UA | Суспільне: ЛГБТ – видимі, сім’ї – невидимі

Суспільне|Культура, яке є структурним підрозділом Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) випустив документальний проєкт «Видимі», у якому розповідається 10 різних історій. Про кого? Про так званих «військових ЛГБТ» та «представників квір-спільноти».

Після 5 місяців роботи та 20 знімальних днів у різних містах та областях України відбулась презентація проєкту у Києві 17 серпня. На даний момент всі відео опубліковані.

Як зазначають автори, через проєкт вони хочуть донести глядачам голоси тих людей, яких раніше «рідко чули». Звернемо увагу, що в Україні за мирних часів ЛГБТ-угрупуванню дозволено проводити прайди та інші заходи на їхню тематику. Під час війни також не втратили свою «актуальність» у контексті законопроєкту № 9103 «Про реєстровані партнерства», який має на меті дозволити одностатеві партнерства, а згодом «шлюби».

На сайті Суспільного розповідають, що пропагандистський контент є частиною програми «Сприяння рівності та протидії дискримінації», яку реалізує Національний демократичний Інститут за фінансової підтримки Швеції. Як відомо, Швеція є одним з головних флагманів по просуванню ЛГБТ-пропаганди.

Зазначимо, що Суспільне фінансується державою цьогоріч у розмірі 1,5 млрд грн, як зазначається на сайті Центру демократії та верховенства права. Тобто завдяки платникам податків, звичайних українців був створений даний спецпроєкт, який спрямований на переконання та навіювання ЛГБТ-пропаганди суспільству на національному рівні. До того ж, отримуючи додаткове фінансування від іноземного уряду.

Водночас, Національне телерадіомовлення у своїй медіадіяльності не висвітлює тематику сім’ї та сімейних цінностей. Попри те, що ця медіакомпанія покликана надавати право голосу різним верствам суспільства.

Вуличний сімейний рух в Україні “Всі разом- за сім’ю!” є найбільшим сімейним рухом в Європі. Вуличні заходи проходять у 65 містах України, за участі понад 250 тисяч людей. Це демонструє домінантну підтримку сім’ї у суспільстві. Під час проведення таких фестивалів в обласних центрах регіональні мовники Суспільного відмовлялись висвітлювати ці масштабні вуличні заходи. Один з найвідоміших таких випадків трапився у Рівному.

Нагадаємо, що у 2020 році Суспільне|Мовлення отримало диплом та статуетку Novоmedia Awards. Тоді Асоціація «Новомедіа» відзначила Суспільне за систематичну трансляцію недільних богослужінь церков різних конфесій. Попри це, вони все ж вирішили скотитися до рівня популяризації і транслювання ЛГБТ-угрупування в Україні. Нагорода не підвищила рівень відповідальності Суспільного.

Читати далі
14 Чер
0

Президент Асоціації про загрози свободи, медіаслужіння та новий закон “Про медіа”

«Ми занадто переоцінюємо бажання людей знати правду», –  страшну, але правдиву річ сказав Руслан Кухарчук у інтерв’ю Рівненському обласному об’єднанню УЦХВЄ. Ведучий програми «Розмова з служителем» у контексті якої відбулось інтерв’ю – Олександр Геніш.

Під час бесіди торкнулись наступних тем – інформаційна гігієна, актуальність друкованих видань, переломний момент у світських ЗМІ та розібрались чи якісно нині пишуть про християн. Розмова була насиченою, інформаційно наповненою та корисною. Як зазначив особисто президент Асоціації після інтерв’ю: «У студії озвучувались цікаві питання на які було цікаво відповідати».

Проаналізували карантинний період та визначили, як змінились пріоритети суспільства в цей час. Гість зазначив, що для людей власна безпека фізичного життя стала важливішою, ніж базові фундаментальні аспекти свободи. Тобто, піти в магазин за продуктами, відвідати разом з сім’єю парк – це і є фундаментальні аспекти свободи, які стали менш важливими під час карантину. Проте, це не можна вважати за норму.

Ведучий Олександр поставив наступне запитання щодо загроз свободи, чи є вони зараз? Руслан Кухарчук у відповідь сказав: «Цінність свободи для багатьох не є базовою цінністю, і це проблема. А якщо коротко – так, загрози є». На жаль, у соцмережах надалі продовжується цензурування контенту, як наприклад ковід або тема війни в Україні. Проте, ми повинні докладати зусиль аби свобода слова, віросповідання та цінностей збереглись. Що на практиці для цього потрібно робити, відповів президент Асоціації «Новомедіа» у бесіді.

Протягом інтерв’ю згадували новий закон «Про медіа». Відтепер, даний закон забороняє так звану дискримінацію за ознаку «сексуальної орієнтації». Згідно цьому, християнські телеканали, медіа та церкви опинились у зоні ризику.  Як продовжити говорити правду й не потрапити у судову тяганину – дивіться у програмі «Розмова з служителем» з гостем Русланом Кухарчуком.

Читати далі
06 Чер
0

Зустріч християнських медіа в офісі Асоціації “Новомедіа”

У День журналіста в офісі Асоціації «Новомедіа» відбулась зустріч керівників та команд українських телерадіокомпаній. Зібрались обговорити та проаналізувати стан медіа у сучасних умовах та плани на майбутнє.

Серед присутніх були представники та керівники: «Радіо М»,  Радіо «Марія», «Світле радіо «Еммануїл», радіо «Голос надії»; телеканали – «TBN UA» , «Надія» та «Новий Християнський».

Учасники зустрічі розповіли про стан справ та специфіку своєї роботи у нинішніх умовах та обмінялись багаторічним досвідом. Руслан Кухарчук привітав всіх присутніх з професійним святом  – Днем журналіста.

Теми, що обговорювались: медіа платформи для поширення інформаційних та розважальних матеріалів, серед яких і мобільні застосунки. Також умови й досвід отримання ліцензій, нові стандарти законодавства та їх дотримання у організаціях, фінансове забезпечення та масштаби кожної теле і радіо організації по Україні.

Президент Асоціації Руслан Кухарчук спрямував спілкування на важливі теми, які потребують уваги християнських медіа. До прикладу, новий  Закон України «Про медіа», який набув чинності з 31 березня 2023 року. Обговорили основні моменти закону, що забороняє, дозволяє і як це може вплинути на цінності всередині українських теле і радіо організацій.

Читати далі
18 Тра
0

Лекція “Новомедіа” про конкуренцію професійних журналістів та блогерів у медіапросторі

У Вінницькому педагогічному державному університеті імені Михайла Коцюбинського 18 травня відбулась лекція на тему інтернет-журналістики. В деталях пояснили про конкуренцію професійних журналістів та блогерів на просторах інтернету. Президент Асоціації журналістів, видавців і мовців «Новомедіа» Руслан Кухарчук провів повноцінну лекцію для студентів 1 курсу кафедри журналістики.

На початку, президент Асоціації привітав присутніх з Днем вишиванки. Розповів про діяльність Асоціації та подію Новомедіа Форум. Актуалізував питання особливості конкуренції і взаємодії в інтернеті професійних журналістів та блогерів.

Руслан Кухарчук наголосив на тому, що інтернет та соціальні мережі відкрили доступ до масової аудиторії абсолютно для всіх бажаючих. Проте, раніше таку можливість мали лише спеціально підготовлені люди, тобто журналісти. В результаті, це значно погіршило якість інформації в інформаційному просторі.

Першокурсники почули про головні критерії за якими можна визначити справжню журналістику, і яких водночас, наразі все менше дотримуються у медіапросторі. Такі критерії, як аналітичність, достовірність та всебічність. Якщо зробити перевірку телеграм-каналів або сайтів – можна переконатись, що базових вимог більшість не дотримується.

Також під час лекції засновник Асоціації закликав студентів підвищувати свою журналістську компетентність. А саме, у висвітленні релігійної тематики у світських ЗМІ. Адже ця сфера потребує від професійного журналіста – компетентності, підготовки та знань.
В контексті теми та підведення підсумків понад 20 студентів отримали ознайомчі матеріали, що стосуються події Новомедіа Форуму, а також книгу «Новий журналіст».

Віталій Гандзюк, завідувач кафедри журналістики Вінницького державного педагогічного університету був присутній на лекції та поділився враженнями від заходу: « Я задоволений тим, що Асоціація знову приїхала до наших студентів. Ми з радістю раді вітати майстер-класи чи зустрічі з медійниками, які будуть організовуватись «Новомедіа».

Нагадаємо, що це вже другий візит Асоціації до Вінницького педагогічного університету. Вперше команда Асоціації була тут в грудні 2017 року в рамках університетського туру містами України.

Читати далі
24 Кві
0

Закон “Про медіа”передбачає заборону свободи слова щодо ЛГБТ

Відбулось засідання на тему боротьби з проявами дискримінації в медіа за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Це сталось 18 квітня в Національній раді України з питань телебачення та радіомовлення.

У обговоренні взяли участь громадські ідеологічно маркситські організації та офіс Омбудсмена. Голова Національної ради Ольга Герасим’юк зауважила, що на даному етапі це є важливе питання, яке потребує більшої визначеності й розуміння підходів для регулювання.

Нині 31 березня 2023 року набув чинності Закон України «Про медіа», а Закон України «Про телебачення і радіомовлення» втратив чинність. Тепер через набуття чинності нового Закону для засобів масової інформації (ЗМІ) є ризик опинитись порушником прав деяких категорій громадян, в особливості мали на увазі ЛГБТ-угрупування. Цей Закон надає захист їхнім правам у медіа просторі на державному рівні, напроти для ЗМІ це стає цензурою та обмеженням свободи слова.

Руслан Кухарчук, президент Асоціації «Новомедіа» роз’яснює у соцмережах: «Фактично будь-яке публічне засудження ідей лгбт-угрупування загрожує, наприклад, анулюванням ліцензії для телеканала. Навіть за цитування Святого Письма в ефірі тепер можна закривати медіа. А лякати і закривати за такі висловлювання тепер має право Національна рада з питань телебачення і радіомовлення».

У засіданні Нацради також брали участь представники ЛГБТ-угрупування. Про це зазначено на офіційному сайті та телеграм-каналі «Катарсис»: «Ці два красеня взяли участь у засіданні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення щодо критеріїв визначення гомофобії в медіа. Згідно нового Закону про медіа, слова в ЗМІ проти ЛГБТ є неприпустимим і підлягатиме цензурі».

Хто вони?
За інформацією телерам-каналів відомо, що один з цих двох – цікавився дитячим порно.

Інший – на початку квітня 2022 року писав у соцмережах, що виступає проти українського націоналізму, не збирається відмовлятись від російської мови та проти гоніння на росіян. У своїх соцмережах згадував про “жіночі документи” з якими має можливість виїхати з України.

На офіційному сайті Національної ради зазначають, що на обговорення їх покликали з ціллю: «Почути думки людей, які краще розуміються на тому, які висловлювання, твердження можуть бути мовою ворожнечі до окремих категорій громадян».

Відомий український громадський діяч та нині військовий Євген Карась пише у тг-каналі: «Дегенеративні виродки, українофоби тягнуть слизькі щупальця до національного мовлення. Все життя ненавиділи все здорове, нормальне, українське. Досі жоден психіатр не видасть їм довідку про психічне здоров’я. А вони вже нав‘язують всьому суспільству що є нормою».

Руслан Кухарчук додає заключну думку: «Деяким органам влади, передусім законотворцям, слід нагадати: ви – тимчасові, а сім’я, природний порядок, нація і свобода слова – вічні і базові цінності. Ви будете відповідати за те, що зараз робите».

Отже, Асоціація “Новомедіа” очікує на запрошення Нацради для участі у робочому засіданні щодо захисту у медіа свободи слова і свободи віросповідання.

Нагадаємо, що 31 березня 2023 року набув чинності Закон України «Про медіа», а Закон України «Про телебачення і радіомовлення» втратив чинність.

Звернемо увагу, що сайт Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, створений за допомоги фонду «Відродження», заснований Джорджем Соросом. Місія фонду полягає у пробудженні в суспільстві запиту на рівність, яка сфокусована на ЛГБТ-угрупування.

Читати далі
21 Кві
0

Асоціація «Новомедіа» у інтерв’ю: історія створення та досягнення

Про досягнення Асоціації «Новомедіа» у інтерв’ю з членом Асоціації Валентином Опрею. Вчора, 20 квітня Валентин брав інтерв’ю у президента Асоціації журналістів Руслана Кухарчука.

Розмова розпочалась з відгуку, безпосередньо пана Валентина, який розповів яке значення у його житті відіграла всеукраїнська громадська організація «Новомедіа». Створена для об’єднання журналістів, видавців, мовників, різні ЗМІ для утвердження християнської етики у суспільстві.

Він розповідає: «Я пам’ятаю, як приїхав на конференцію без ніякої відомості, простий хлопець з інтернату. Я підійшов до тебе (Руслана Кухарчука – ред.) й запитав, чи можу я бути членом Асоціації? Ти сказав, що звісно так».

Як зазначає Валентин, на той момент для нього це була величезна підтримка й сходинка у журналістику. Завдяки подібному об’єднанню журналістів – християн, він ще більше захопився тим,  як завдяки медіа можна виконувати Велике доручення Ісуса Христа.

Наступний блок питань стосувався історії створення «Новомедіа». Руслан Кухарчук розповів про основні цілі створення: «По-перше – євангелізація. По-друге, це утвердження християнських цінностей та об’єднання людей, які хочуть благовістити через медіаплатформи. З тих пір минуло вже 19 років, як ми продовжуємо звершувати цю справу».

Також про досягнення Асоціації у інтерв’ю є чимала частина інформації, адже це дійсно важливо.
«Одною з перших, хто почав розвивати медіа служіння у помісних церквах була «Новомедіа». Наразі, медіавідділи у церквах є абсолютною нормою, якою нікого не здивувати», – розповідає президент Асоціації.

Наступне досягенння, це зникнення антисектантських матеріалів, а точніше антисектантської істерії, що існувала на початку 2000-х років.

І третє, це досягнення налагодженої роботи медіа університету. Авторські матеріали та підручники Асоціації використовуються у вищих навчальних закладах України на факультетах та кафедрах журналістики.

Запрошуємо до перегляду, адже у інтерв’ю ви почуєте чи правда, що на першу зустріч до створення Новомедіа прийшло 10 осіб, а на другу нікого?
Більше цікавих деталей створення й життя «Новомедіа»:

Читати далі
17 Кві
0

«Новомедіа» провела урок серед майбутніх випускників ліцею

15 березня президент Асоціації «Новомедіа» Руслан Кухарчук відвідав ліцей «Софія». На уроці з Основ християнської етики у 9 класі розглянули тему «Християнство у медіа просторі». Оскільки дев’ятикласники стоять перед вибором подальшого навчання, вибору професії – даний урок був необхідним, аби зрозуміти основні підвалини професії журналіста.

Учні дізнались про першого репортера, який жив ще за біблійних часів. Це Лука, який відомий більшості як лікар. Проте він мав й репортерські здібності. Його вміння як уважність до деталей, спостережливість та талант збирати й аналізувати інформацію допомогли йому у напрямку професійної діяльності. А наразі, читаємо його роботу «Євангеліє від Луки», що може слугувати нам прикладом.

Чи мало цікавої інформації отримали учні від реального, практикуючого журналіста. Адже відомо, що журналістика в практиці набуває зовсім нового змісту, ніж та яка описується в підручниках. Хоча вони безсумнівно теж потрібні.

Діти разом з гостем Русланом Кухарчуком обговорили зв’язок християнських цінностей та медіа-діяльності. Мова йшла про базові цінності в християнській етиці та професійній журналістиці: правда, об’єктивність та відповідальність.

Присутніми на уроці було 8 майбутніх випускників. По закінченні уроку кожний з них отримав книгу «Новий журналіст». Фактично, це підручник, що зібрав у собі всі основні знання для становлення фахівця. У ньому все просто та детально. Той самий зміст інформації надають на журналістських факультетах.

Нагадаємо, що взаємодія Асоціації «Новомедіа» зі школами та університетами є багаторічним пріоритетом. Такий вид взаємодії якісно впливає на підвищення медіа-грамотності серед студентів, які вже зараз творять майбутню журналістику.

Читати далі
17 Кві
0

Оголошено переможців конкурсу «Журналістика цінностей»

25 грудня у день Різдва, було оголошено результати конкурсу «Журналістика цінностей». Газета “Слово про Слово” висловила слова вдячності у публікації про завершення конкурсу: “Щиро дякуємо усім учасникам, які подали свої роботи на конкурс. Ми отримали понад 35 робіт, з них опубліковано 31, інші не відповідають умовам конкурсу.
Щиро дякуємо читачам, за активну участь у голосуванні й підтримці вподобаних вами авторів. Ми отримали сотні вподобань та коментарів.

Щиро дякуємо нашим партнерам, які підтримали наш конкурс і долучилися до формування призового фонду. Зокрема висловлюємо вдячність «Всеукраїнському Собору», Асоціації журналістів, видавців і мовників, «Новомедіа» та Дім Побут Службі.

Отож, результати конкурсу:
Перше місце отримує робота «Юність, обпалена війною, або Коли ми переможемо, я…». Автор − Єлизавета Івахів. Ця робота нагороджується планшетом Apple iPad 10.2 2021 Wi-Fi 256 GB Silver.

Друге місце отримує робота «Історія однієї гасової лампи». Автор − Кудінович Діана. Автор цієї роботи нагороджується телефоном Redmi Note 10S 128GB.

Третє місце отримує робота «Пташеня». Автор – Natali Valerі. Ця робота нагороджується термочашкою з принтом видання «Слово про Слово».

Переможці отримали свої подарунки, контактуючи через пошту та надсилаючи адреси для відправлення гаджетів та термочашки.

Джерело:  газета “Слово про Слово” 

Читати далі