Про принципи роботи та організації онлайн-трансляцій, існуючі сервіси, необхідне обладнання та програмне забезпечення для проведення відеотрансляцій дізналися учасники семінару.  Крім цього, кожен зміг самостійно запустити тестову трансляцію.

Суботній семінар на базі РЦ «Еммануїл» в Києві зібрав учасників з різних міст України: Київ, Вінниця, Полтава, Одеса, Запоріжжя, а також гостей з Молдови. Семінар,  був розрахований на тих, хто займається онлайн-служінням при церквах, однак учасниками виявилися й ті люди, котрим цікава ця тема за родом іншої діяльності.

Спікерами навчального заходу стали Денис Семенюк, голова IT-департаменту «Новомедіа», і керівник онлайн-трансляцій спільноти Голос Київської єврейської месіанської общини Олександр Коломієць. Разом зі спікерами учасники опанували всі етапи організації онлайн-трансляції: від підбору необхідного обладнання до виведення відео на сайті.

«Вважається, що проведення онлайн-трансляцій в церкві – складно й дорого, тому не всі наважуються за це братися. На семінарі ми обговоримо як найпростіші варіанти – за мінімуму фінансових витрат, так і варіанти для розширення можливостей цього служіння, якщо вже є необхідна техніка або засоби для її придбання», – прокоментував Денис Семенюк.

У рамках семінару учасники ознайомилися з існуючими сервісами для відеотрансляції, дізналися їх переваги при використанні. Серед таких сервісів: Ustream, Google Hangout, Yatv.ru та інші. Також розглянули програми для відеомікшування та вивчили програмні й апаратні кодувальники. На думку спікерів, для організації відеотрансляції необхідне бажання, камера, комп’ютер, плата захвату, трохи кмітливості й корисні друзі.

«Служіння онлайн-трансляції допомагає в розвитку церкви. Люди не завжди можуть відвідувати церкву, але мають можливість вийти в онлайн-режим, щоб бути разом з духовної сім’єю і в курсі всіх подій, навіть в домашніх умовах», – зазначив Олександр Коломієць.

Далі учасники дізналися про необхідне устаткування, програмне забезпечення для онлайн-служіння і секрети його налаштування. Серед варіантів програмного забезпечення спікери запропонували такі, як Flash Media Live Encoder, Manycam Pro, Wowza.

Разом з тим, учасники встигли оцінити вартість устаткування, а також шукали шляхи, як зробити трансляцію цікавою й налагодити зворотній зв’язок із глядачами. Наприкінці зустрічі ставили питання і обмінювалися контактами.

Один з учасників семінару, Ігор, приїхав навчитися навичкам проведення онлайн-трансляції, щоб розвиватися в цьому служінні далі.

Дмитро, оператор продакшн-студії, сказав, що раніше вже стикався з цією темою, але досить багато знань отримав саме на цьому семінарі. Він також дякував спікерам за спілкування на рівних.

«Цікаво і пізнавально, дякую хлопцям за організацію цього семінару. Ми вже використовуємо в своїй  церкві певний сервер для відеотрансляцій, але після почутого тут хочеться мати свій власний», – поділилася учасниця семінару Ірина.

«Головне – не боятися. Якщо у вас немає технічних навичок, почати можна з найменшого, нехай на початку це буде і не так якісно», – підсумував Денис Семенюк.

Нагадаємо, Асоціація «Новомедіа» регулярно проводить навчальні семінари за напрямками Інтернет, журналістика і PR.

http://www.youtube.com/watch?v=DC7AKSq8LHU&feature=youtu.be

IMG_3352

IMG_3363

IMG_3371

IMG_3395  

Прес-центр Асоціації «Новомедіа»