Новий напрям журналістики, що набуває дедалі більшого розвитку в епоху нових медіа – це журналістика даних. Візуалізація, інфографіка та як там ще це називають, суттєво витісняє великі обсяги тексту, заміщуючи його  декількома зображеннями та схемами. Таке споживання інформації у сучасному ритмі видається зручнішим та, водночас, додає нових можливостей публікаціям зацікавити читатча та лаконічно викласти велику кількість даних.

Вміти працювати з даними та перетворювати їх на ємку, зручну та цікаву інфографіку наразі є невідємним пунктом професійного розвитку якісного та сучасного журналіста.

Редактори порталу  Texty.org.ua  переклали українською  та виклали на загал зручний посібник з журналістики даних. 

Посібник “Журналістика даних” було започатковано під час 48-годинного семінару на “MozFest 2011” у Лондоні. Він зрештою розширився, перетворившись на міжнародну спільну ініціативу, у якій узяли участь десятки провідних ентузіастів і фахівців із журналістики даних. Робота над ним не припинилася, посібник поповнюється новою інформацією, певні моменти уточнюються тощо, – зазначає на сайті Фонд “Відродження”, за чиєї підтримки було здійснено переклад.

Оригінал підручника The Data Journalism Handbook в інтернеті опублікував фонд Open Knowledge Fundation: книзі присвячено окремий сайт datajournalismhandbook.org.

Проблематику взаємодії традиційної журналістики з журналістикою “цифровою” й “онлайновою” посібник розглядає у трьох аспектах. По-перше, це концептуальні поняття: що таке журналістика даних і навіщо вона потрібна. По-друге, це приклади застосування цих концепцій у провідних медійних організаціях світу. І по-третє, це практичні рекомендації, як краще взятися за ті чи інші завдання.

Кожний розділ написаний у вигляді статті фахівців медіа-галузі. На власних прикладах журналісти найкращих світових видань аналізують принципи роботи з даними та їх візуалізації. А, отже мінімум теорії, максимум практичної інформації.

Рекомендуємо вам ознайомитися з посібником та ефективно застосовувати у своїй журналістській роботі такий цікавий жанр, як журналістика даних. 

Кожен розділ опубліковано на окремій сторінці сайту.  Прочитати посібник онлайн можна за цим посиланням.

 

Прес-центр “Новомедіа”