Заміноване поле чи безпечна територія для дітей

25-26 травня в Київ на конференцію дитячих ЗМІ – «МедіаЛенд – безпечна територія» приїхали  представники дитячих світських і християнських ЗМІ, медіа-студій, одним словом – всі небайдужі до дітей.Серед них учасники і спікери, діти і підлітки, батьки і педагоги. Всіх об’єднала одна мета: захистити дітей від негативного впливу ЗМІ, створити хм безпеку в Інтернеті та запропонувати альтернативні медіа, які будуть позитивними, чистими, цікавими і корисними для підростаючого покоління.

Як пояснила Тетяна Пінчук, координатор конференції: «Асоціація «Новомедіа» організувала «МедіаЛенд» напередодні Дня захисту дітей, тому що найбільш деструктивно на дитячу психіку впливають сцени насильства, порнографія, які величезними порціями виливаються на дітей через телебачення та Інтернет. Другою причиною для проведення «МедіаЛенд» стала проблема дефіциту дитячого медіа-контенту в ЗМІ».

DSC_2876

Тетяна Пінчук, адміністратор “Новомедіа”, куратор “МедіаЛенд”

DSC_2745

 Олександр та Юлія Джусупови, ведучі “МедіаЛенд”

Стурбованість дитячою залежністю від Інтернету засвідчили веселі персонажі, які яскраво відкрили конференцію. Улюбленець дітей Робік разом з Медіаледічкою і Веселим Клоуном прийшли рятувати Тоску Зелену, яка страждає від множини вірусів. У результаті, вона стала Радістю Неймовірною і разом персонажі заспівали та кинули до залу різнокольорові кулі.

CSC_3138

Президент “Клубу Суперкниги” і Медіаледічка

CSC_3145

 Робік допомагає позбавитись вірусів

DSC_2777

Друзі Робіка: Медіаледічка, Стежинка і Веселий Клоун

DSC_2802

Якісні медіа – дітям!

Для того аби зрозуміти скільки існує дитячих передач, журналів, книг, веб-ресурсів, що несуть дітям розвиток і моральні цінності, «Новомедіа» проводила моніторинг і знайомилася з колегами ще до заходу. Деякі з них змогли приїхати на конференцію і з радістю презентували свої «дітища». Серед учасників – телеканал «Надія» з трьома дитячими проектами: «Дружляндія», «Малюваки», дитячий журнал “Чудові сторінки” (Росія, Йошкар-Ола), вечірня програма для дітей і “новоспечений” дитячий журнал від команди «Двері в небо» з Дніпропетровська, а також ще один пілот дитячої вечірньої програми від Олександра Гекалюка (житомирська студія «Просвіт»), «Клара студія» з Вінниці представила мультик в 3D «Іхтіс». Першу серію серіалу «Таланти на вибір» показала Інна Головньова, автор і сценарист фільму. Серію дитячих передач презентувала московська команда на чолі з Гаррі Сергієнко («Элин Дворик»), Павло Давидюк, директор місії «Світло на Сході», представив видавництво і зокрема журнал «Стежинка». Найпам’ятнішою презентацією стало представлення журналу «Ноїв ковчег», тому що це робили наймолодші члени редакції. Після знайомства з проектами учасники «МедіаЛенд» змогли за чаєм особисто  поспілкуватися одне з одним.

DSC_2842

 Президент місії “Світло на Сході” Павло Давидюк презентує  журнал “Стежинка

 DSC_2865

 Діти з редакції журналу “Ноїв Ковчег” (Рівне) проводять  презентацію проекту
 
DSC_2881
 
Дитячий проект телеканалу “Надія”
 
DSC_2920
Дитячий проект телеканалу “Надія”

 DSC_2992
 Гарі Сергієнко (Москва) презентує програму “Элин Дворик”

Дитячі ЗМІ – рівняння на професіоналізм!

Під час конференції «Медіаленд» учасники прослухали семінари і пройшли заняття в так званих медіа-лабах за напрямами радіо, телебачення і преси. Спікерами на потоці преси були: Євгенія Пиріг, автор книг, пісень, радіопрограм, сценарист, автор та організатор творчих проектів для дітей; Оксана Ніколаєва, випусковий редактор журналу “Пізнайко” для дітей від 6 років російською та українською мовами. Про «фішки» журналу, про специфіку роботи з дітьми розповіла Марія Лесенюк (відповідальний редактор) і Роман Частка з редакції дитячого журналу «Ноїв Ковчег». На потоці радіо віщали: Марія Курбатова (автор і ведуча на Світлому радіо «Еммануїл»), Інна Головньова (сценарист, автор радіопрограм), Людмила Максименко (автор дитячих вистав, радіопрограм, керівник дитячої дикторської студії «Стежка»). На телевізійному потоці своєю майстерністю ділилися Олександр Бражник (режисер, оператор, творець мультфільмів) і Ніна Пономарьова, директор ТО дитячих програм Першого Національного телеканалу. А також створенню ігрових мультфільмів  вчив Гаррі Сергієнко з командою проекту «Элин Дворик».

Своїм багаторічним досвідом психолога і медійника поділився Віктор Кузьменко, член Американської асоціації християнських консультантів (ААСС), головний редактор дитячого журналу “Ноїв ковчег” (Рівне, США). Про безпеку в Інтернеті майстерно виклав Артур Кочарян, координатор програми «Онляндія – безпека дітей в Інтернеті». Семінар про небезпеку гендерної політики провела Людмила Гридковець, кандидат психологічних наук, завідувач кафедрою психології та педагогіки Київського інституту бізнесу та технологій. Ольга Бідненко, літературний редактор програми «Найрозумніший», розповіла за допомогою яскравих прикладів про негативний і позитивний вплив ЗМІ на дітей.

DSC_2985

  Артур Кочарян, координатор програми «Онляндія – безпека дітей в Інтернеті”

DSC_3037

Оксана Ніколаєва, випусковий редактор журналу “Пізнайко” для дітей від 6 років російською та українською мовами

 DSC_3281

Олександр Бражник (режисер, оператор, автор мультфільмів)

DSC_3269

Людмила Гридковець, завідувач кафедрою психології педагогіки Київського інституту бизнесу і технологій

Ток-шоу «Діти під прицілом» 

Спеціальним заходом в рамках «МедіаЛенду» став медіа-ток «Діти під прицілом». «Що саме загрожує сучасній дитині, і які існують засоби захисту дітей?» – ромірковували учасники конференції разом з гостями ток-шоу. Серед доповідачів: Оксана Доманська, практикуючий дитячий психолог, Ірина Гармазонова, директор школи «Виноградник», Боярка, член Міжнародної асоціації християнських шкіл (МАХШ), Ірина Ліщук, директор Новосільковської загальноосвітньої школи І-ІІІ рівнів Київсько-Святошинського району, Ніна Пономарьова, директор ТО дитячих програм НТКУ, Сергій Гула, голова Київського відділення Алянсу юристів-християн України.

DSC_3093  

Дискусія почалася з добірки мультфільмів аморального змісту, які є популярними серед дітей. На думку Ольги Бідненко, однієъ з ведучих ток-шоу: “Часто саме закордонні мультики притупляють у дітей почуття співчуття, розрізнення добра і зла” Багато хто погодився, що раніше мультфільми були добрішими і безпечними для перегляду дітей, хоча були заперечення і проти деяких радянських мультиплікаційних фільмів.

 DSC_3061

Ліворуч: Ніна Пономарьова, директор ТО дитячих програм НТКУ. Паворуч: Оксана Доманська, практикуючий психолог

Своєю чергою, психолог Оксана Доманська підтвердила, що іноді батьки, які виросли зовсім на іншому медіа-контенті, не знають, що відбувається з їхніми дітьми і не намагаються регулювати їх перебування за комп’ютером або телевізором. Вона додала, що перш ніж працювати з дітьми, потрібно консультувати батьків. Викладачі в один голос заявили, що батьки не повинні перекладати всю відповідальність на вчителів, а знаходити час у своєму завантаженому графіку, щоб перевіряти ретельно зроблене домашнє завдання, обговорювати  позитивну або негативну інформацію, з якою зіткнулася дитина. Юрист Сергій Гула додав: «Щоб змінити ситуацію на державному рівні, не можна бути пасивними. Якщо кілька десятків батьків напишуть скарги в Нацкомісію з питань захисту суспільної моралі про те, що вони не хочуть, щоб їхні діти дивилися антиморальні сцени по телевізору, – на це почнуть реагувати вищі органи».

Наприкінці медіа-току учасники зробили висновок – тільки об’єднавши зусилля батьків, педагогів, психологів, журналістів та юристів ми зможемо захистити наших дітей від негативного потоку інформації.

DSC_3131

 Ольга Бідненко, літературний редактор програми “Найрозумніший”

 Діти вимагають очистити ЗМІ!

26 травня в рамках конференції «МедіаЛенд» дитяча музична група «Ноїв ковчег» з новомедійниками провели флеш-моб у центрі столиці. Тринадцять дівчат і хлопців з картонними екранами на голові, посміхаючись, стояли мовчки кілька хвилин, а потім закричали: «Чисті ЗМІ – для дітей!». Потім написали лист дорослим і запустили його з кульками до неба. Після цього учасники пройшли по вулиці Хрещатик, скандуючи своє гасло і спілкуючись з перехожими. Офіційний лист від Асоціації «Новомедіа» було передано до Верховної Ради України.

DSC_1566

DSC_1589

DSC_1568

DSC_1608

«МедиаЛенд» – фокус на дітей

Блок «Медіа-острівець» на «МедіаЛенді» провели спеціально для підлітків, яких зрозумілою мовою навчали різним темам з медіа. Протягом двох днів хлопці відвідали майстер-клас на тему: “Дитяча кінематографічна діяльність”, який провела Нікітіна Альбіна (автор курсу “Дитяча кінематографічна діяльність”). Потім дітлахи вчилися малювати на ізостудії з Інною Козиною (місія «Світло на Сході»). Про правила відеозйомки та монтажу вчила Тетяна Іванова (продюсер «Клубу Суперкнига») з командою колег від Асоціації милосердя «Еммануїл». Ну і як же без творчості самих дітей? Найнезабутнішим результатом радіо-потоку стала презентація від Людмили Максименко: записана в студії під час конференції радіопрограма за участю дітей.

DSC_3212

DSC_2883

 DSC_2892

  DSC_3304

 Людмила Максименко з дітьми записує  радіопрограму на “МедіаЛенді”

DSC_3300

 DSC_2945

 Тетяна Іванова  та команда Асоціації “Емануїл” проводять майстер-клас з відеозйомки

Справжнім драйвом і зарядом енергії для учасників конференції став концерт дитячої групи «Ноїв ковчег» (13 дітей, 8 дорослих), які приїхали спеціально на «Медіаленд» з Вінниці. Цією радісною нотою завершилася конференція.

DSC_3462

DSC_3521

 DSC_3526

DSC_3563

Наостанок учасники «МедіаЛенду» фотографувалися, обмінювалися контактами, подарунками, висловлювали відгуки організаторам конференції. Самі ж організатори, коли чули слова подяки за конференцію, з посмішкою говорили: «З Медіаленд – завжди хеппі-енд»!

Інформаційні партнери: Invictory.org, Prochurch.info, Up-Grade, Світло радіо “ЕммануЇл”.  Солодкі подарунки – від компанії “ЖЛ”, призи від місії “Світло на Сході” та дитячі Біблії від редакції дитячого журналу “Ноїв ковчег”.

DSC_2909

 DSC_3579