10 лютого Асоціація «Новомедіа» виступила із Заявою відносно показу фільму «Горбата гора» на каналі «1+1» і вимагала у відповідних держструктур підсилити контроль над показом фільмів, які несуть особливу небезпеку українській нації. Незабаром Національна Рада України з питань телебачення і радіомовлення на підставі висновків Національної експертної комісії із захисту суспільної моралі погодилась з аргументами Асоціації «Новомедіа». З тих пір українським телеканалам заборонено демонструвати фільм «Горбата гора» про двох ковбоїв-геїв до 23:00.

16 лютого член правління Асоціації «Новомедіа» і глава Інтернет-департаменту Денис Семенюк провів семінар в рамках VI Всеукраїнського з’їзду православної молоді на тему «Молодіжна діяльність через засоби масової інформації». Він також презентував Асоціацію і розповів про можливості співпраці.

19 лютого представники «Новомедіа» взяли участь у зустрічі Всеукраїнської ради християнських церков у Дніпропетровську. Присутніх об’єднала одна із загальних цілей – реакція на порушення норми українського законодавства відносно ЗМІ і Закону України «Про захист суспільної моралі».

3 березня Асоціація «Новомедіа» прокоментувала брехливі і неточні твердження, які були опубліковані журналістом Павловим в газеті «Дєло» в матеріалі «Проповіді в газетах і Інтернеті» (№ 35 (549) за 29.02.2008). Основними запереченнями були: Асоціація не ставить за мету лише «висвітлювати діяльність харизматів і протестантів», не має своїх засобів масової інформації, щоб могла щось «висвітлювати» і не має підконтрольних журналістів. Також «Новомедіа» спростувала інформацію про нібито відсутність баптистів в організації, підкреслюючи, що представник цієї конфесії є, у тому числі, серед засновників. Усі, хто вступають і виходять з організації, роблять це лише за власним бажанням.

У квітні члени Асоціації «Новомедіа» Світлана Ярошенко, Наталія Любченкова, Тетяна Пінчук пройшли двотижневий курс «Блага звістка в ЗМІ» в Польщі, організований Європейським Центром Комунікацій і культури.

11-13 квітня в Обухові вперше в Україні Асоціація провела інтенсивний курс «PR для церков і релігійних організацій». Спікерами були християни-експерти у сфері PR: Олександр Доброєр, фахівець зі зв’язків із громадськістю, філолог, теолог, соціолог і журналіст; Світлана Ярошенко, керівник навчальних програм Київської школи PR-технологій, київський кореспондент Релігійно-інформаційної служби України; Юрій Бабинець, виконавчий директор медіа-кампанії «Відчуй силу змін», голова правління громадської організації «Сила змін»; Руслан Кухарчук, головний редактор телеканалу СІТІ; Андрій Макаренко, тележурналіст; Олена Кулигіна, редактор російськомовного сектору Релігійно-інформаційної служби України; Артем Зелений, директор компанії маркетингових комунікацій BRANDCOM; о. Павло Теперський, фахівець із зв’язків з громадськістю Краківської Провінції Ордена братів менших капуцинів.

На семінарах вчили, як християнським церквам потрібно комуніцировати зі ЗМІ, як бути цікавими мас-медіа і суспільству, що робити під час кризи.

Незабаром «Новомедіа» випустила інтенсивний курс «PR для церков і релігійних організацій» на DVD. Курс включає набір із 10-ти дисків. Замовити їх можна повним комплектом або окремо в офісі організації.

28 квітня відбулася конференція кримських осередків «Новомедіа». Цей регіональний форум в Севастополі отримав назву «Перша смуга». Близько 30 журналістів-християн зі всього Криму об’єдналися для зміни духовної атмосфери півострова і поліпшення своїх професійних навичок. Тетяна Пінчук, адміністратор «Новомедіа», презентувала організацію учасникам конференції.

У червні в Івано-Франківську Андрій Макаренко, член правління, був присутній і консультував при налаштуванні станції християнського радіо «Дзвони».  

IV конференція «Християнство online» від Асоціації «Новомедіа» пройшла 6-7 червня в Обухові під Києвом. На форум приїхали делегати з різних регіонів України, з Росії та Білорусі. Серед спікерів кращі фахівці в російськомовному онлайн-світі: власник сайту Uucyc.ru Іван Привалов, творець і адміністратор інтернет-ресурсів «Маранафа» і  «Твоя Біблія» Ігор Іващенко, творець вебстудії Ph4 Володимир Яковлєв, господар сайту song.lutsk.ua Олексій Волков, керівник відділу інтернет-проектів медіа-центру INVICTORY Ольга Кулик, власник проекту Proboga.com і компанії Tuthost.com Денис Семенюк.

11-14 червня  Асоціація «Новомедіа» (Руслан Кухарчук, Сергій Вельбовець і Наталія Любченкова) представила Україну на європейській конференції журналістів в Празі. Організатор конференції – Оксфордський центр Релігії і Суспільного життя. Учасники обговорювали тему «Розуміння і висвітлення релігійних питань в Європі». Українська делегація представила доповідь про свободу віросповідання в Україні і про медійний контекст цієї теми.

Варто зазначити, що знайомство з Оксфордським центром Релігії і Суспільного життя не пройшло дарма. Арні Фельдстад, журналіст з Норвегії з тридцятирічним стажем, співробітник Оксфордського центру Релігії і Суспільного життя отримав запрошення на V конференцію Асоціації «Новомедіа». Зав’язалася результативна співпраця.

6 липня Руслан Кухарчук провів зустріч в банкетному залі київського готелю «Братислава» з журналістами-християнами, що працюють у світських ЗМІ. Серед них були представники газет («БЛИК», «Газета по-київськи»), журналів («Профіль», «Lingua Franca»), інформаційних агентств («Інтерфакс-Україна», «Укрінформ») і телеканалів (1+1, СІТІ, 5 канал) і радіо («Шансон»). Під час ділової вечері і спілкування учасники познайомилися ближче, обговорили стратегію спільного служіння медійників. Журналісти говорили про важливість декларувати християнські цінності у своїй роботі.

Світле радіо «Еммануїл» запросило адміністратора Асоціації Тетяну Пінчук розповісти про організацію в прямому ефірі. Зустріч в студії відбулася 5 вересня.

Руслан Кухарчук виступив на конференції «Ми Сіль і Світло для світу» на запрошення Всеукраїнської ради християнських церков (ВРХЦ) 16 вересня. Він розповів про принципи співпраці християнських організацій зі ЗМІ, описав функції прес-центру релігійної спільноти, а також надихнув християн вчитися на журфаку. Після чого адміністратор організації Тетяна Пінчук відповіла на всі адміністративні питання, розповсюдила інформаційні бюлетені.

З 22 вересня по 3 жовтня президент Асоціації «Новомедіа» Руслан Кухарчук, член правління Андрій Макаренко та член Асоціації Ірина Матвієнко, редактор програм «Дім живих історій» (ТРК «Емануїл», Україна) викладали у школі телевиробництва «Білий камінь».

На початку жовтня відбулася V Всеукраїнська конференція в Закарпатті. У ній взяли участь близько ста чоловік. Одним зі спеціальних спікерів був Арні Фельдстад, виконавчий директор Оксфордського центру Релігії і Суспільного життя. У своїй доповіді він говорив про релігію, яка є стрижньовою частиною цивілізації,  і про те, що репортерам необхідно визнати релігію джерелом знання про життя і всесвіт.

29 жовтня на запрошення Національної експертної комісії України президент Асоціації Руслан Кухарчук взяв участь у зустрічі голови Національної комісії Костицького В. В. з керівниками громадських організацій журналістів. Учасники обговорювали стан сучасної суспільної моралі в українських ЗМІ, а також проблеми расової і національної ворожнечі, українофобії; неповагу національних і релігійних святинь, питання наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, популяризації насильства і сексу.

30 жовтня Руслан Кухарчук брав участь в науково-практичній конференції  «Роль Церкви і ЗМІ в духовному відродженні суспільства міста», яка пройшла у Борисполі. Він виступив з доповіддю на тему «Трансформація ЗМІ – трансформація суспільства». Спис Ольга Анатоліївна, член Асоціації, доцент кафедри загальноосвітніх дисциплін БІММ при МАУПі, кандидат філософських наук, говорила про соціально значиму діяльність християнських церков в контексті духовного розвитку суспільства міста. З вітальним словом звернувся мер міста Анатолій Федорчук.

З 20 по 22 листопада в Тернополі за ініціативою відділу зовнішніх і міжнародних зв’язків Церкви християн віри євангельської України – РІСУ і «Новомедіа» провели семінар «PR для церков і релігійних організацій». На зустрічі були присутні служителі з Києва, Харкова, Дніпропетровська, Львова, Хмельницька, Луцька і інших міст України.

29 листопада за ініціативою кримських осередків «Новомедіа» пройшла II конференція від «Новомедіа» «Перша смуга». Цього разу – у Сімферополі. На ній був присутній президент Асоціації Руслан Кухарчук. Він провів дві динамічні лекції «Християнин в потоці ЗМІ» і «Епоха приватної журналістики». Також Кухарчук надихнув учасників форуму більше використовувати Інтернет та інші сучасні технології в своїй роботі. Окремо розповів про схему роботи з блогами в епоху приватної журналістики.

6 грудня в Сумах місцевий осередок організував тренінг «Прес-служба в Церкві». Викладали Руслан Кухарчук і Людмила Порсова, голова місцевого осередку.

У 2008 році «Новомедіа» видала два випуски інформаційних бюлетенів. Було поширено близько 800 екземплярів кожного.

Асоціація «Новомедіа» створила унікальний у своєму роді проект «Реєстр ЗМІ» (Reestr.novomedia.org) з метою полегшити пошук необхідних контактів серед християнського медійного співтовариства.  

7 грудня за ініціативою Асоціації «Новомедіа» в церквах України проходила Національна молитва про засоби масової інформації.

8-12 грудня представник Асоціації Світлана Кучеренко, главред інтернет-газети Рrochurch.info і собкор ТРК “Пілігрим”, викладала “Основи християнської журналістики” студентам шведсько-української біблійної школи “Світло для народів” у Вінниці. В рамках курсу вона зробила коротку презентацію “Новомедіа”, роздала інформаційні бюлетені.

Восени, у зв’язку з черговою «антисектантською» істерією в ЗМІ, Асоціація «Новомедіа» виступила з відкритою заявою. Причиною цьому була дискредитація християнських церков, які помилково зараховуються до сект.

Протягом року відбулися п’ять засідань членів правління, шість зустрічей клубу вебмайстрів. До Асоціації приєдналися 20 нових членів. Утворилися два місцеві осередки: Тернопільський (голова – Іван Мудрий) і Алуштинський (голова – Валентина Гаврилюк).  

Ви також можете скачати випуски інформаційних бюлетенів «Новомедіа»:
http://novomedia.org/uploads/NM_buluten_05_2007_web.pdf
http://novomedia.org/uploads/nm_4_2006_print.pdf
http://novomedia.org/uploads/NM_bulletin3.pdf
http://novomedia.org/uploads/NM_bulletin2.pdf
http://novomedia.org/uploads/NM_bulletin_01_2005.pdf
http://novomedia.org/uploads/NM_buluten_06_2008.pdf
http://novomedia.org/uploads/NM_bulletin7.pdf

Ви також можете зв’язатися із офісом Асоціації, і ми вишлемо вам віддруковані бюлетені «Новомедіа» для ознайомлення і поширення.

Дякуємо, що стежите за роботою Асоціації «Новомедіа» і допомагаєте нам! 

Асоціація «Новомедіа»
а/я 424, 03150, Київ, Україна
+38 044 223-66-80 

26.01.2009.