На початку року,  Асоціація «Новомедіа» випустила шість DVD-дисків з ювілейної конференції. Серед спікерів: Руслан Кухарчук «Новомедіа: акценти» і «Новомедіа: способи і методи»; Сергій Вельбовець «Стратегія церкви у XXI сторіччі»; Олексій Єфетов «Благовістя в часи Лаодикії»; Павло Левушкан «Громадянська журналістика 2.0: за межами ЖеЖешки» і «Стратегії громадянського блогінга»; Андрій Макаренко «Розшир свої межі»; Арні Фельдстад «Медіа-комунікація в епоху постмодерну»; Єгор Бенкендорф – про незабутні історії та журналістські пригоди; Андрій Шеховцов «Зростати у Христі та бути ефективним у медіа-бізнесі»; Денис Семенюк «Три «В» в Інтернеті».

22-23 січня на базі церкви «Блага вість»  в Черкасах «Новомедіа» провела навчальний курс «PR для церков та релігійних організацій». Учасники семінару – служителі та працівники церков, представники релігійних, громадських організацій Черкас.  Спікерами були новомедійники: Руслан Кухарчук, Сергій Вельбовець, Зоя Нікітюк, Валентина Попович.

1 лютого 2010 року до складу правління Асоціації журналістів «Новомедіа» увійшла Тетяна Пінчук. Таке рішення ухвалив президент організації Руслан Кухарчук, підписавши відповідний наказ. Тетяна виконувала обов’язки члена правління до VII щорічної конференції, під час якої відбулося спільне голосування за її кандидатурою.

«Новомедіа» та Острозька академія почали реалізовувати спільну навчальну програму – спеціальний курс з програми «Релігійна журналістика». Близько 60 студентів відвідали лекції. За підсумками проходження спецкурсу студенти писали статті для оцінювання. Автори кращих робіт отримали Сертифікати від Асоціації «Новомедіа» та Острозької академії.

Асоціація «Новомедіа» спільно з вищими навчальними закладами запустила постійно діючу конкурсну програму для студентів. Тема творчого конкурсу – «Життя та розмаїття християнських конфесій регіону». Переможці зможуть не тільки безкоштовно відвідувати семінари від «Новомедіа», а й отримати грошову премію.

Асоціація «Новомедіа» на базі церкви «Світло для світу» провела навчальний семінар «Створення пресс-центру церкви». На семінар 13 березня приїхали представники християнських церков Хмельницького регіону. Кількість учасників семінару, а їх прибуло біля тридцяти, показало, що для християн Хмельницького регіону питання, що підіймались на семінарі, є цікавими та актуальними.

З 7 по 10 квітня «Новомедіа» провела екстремальний курс – створення газети за два дні. Протягом 4 днів слухачі спецкурсу вчилися робити якісні друковані ЗМІ. Наприкінці усі отримали свідоцтва. Спікерами курсу були: Зоя Нікітюк, видавництво «Фенікс Прес Україна»; Наталія Конова, газета «Сьогодні», журнал «Профіль»; Руслан Кухарчук, газета «КАМЕНЬ Краеугольный»; Владислав Сила, дизайнер, директор рекламної агенції «Медіа Світ»; Світлана Кучеренко, сайт «Новости Христианского Мира»; Дар’я Шалюта, журнали «Любимая», «Наш досуг», «Папарацци», «Женские истории»; Любов Гасанова, газета Property Times, журнал «ТОПСтрой», журнал «Для будущих мам», «Фенікс Прес Україна»

13 травня Руслан Кухарчук виступив перед студентами Києво-Могилянської академії на запрошення професора Людмили Філіпович. Він розповів про роботу Асоціації «Новомедіа», висвітлення релігійної тематики в світських ЗМІ, відповідав на питання студентів.

17 травня, президент Асоціації «Новомедіа» Руслан Кухарчук відвідав Національний університет «Острозька академія». Він вручив Сертифікати та Свідоцтва студентам, які пройшли відповідну навчальну програму з релігійної журналістики. Документи отримали 48 студентів з різних факультетів та курсів. Всі вони прослухали курс і  успішно виконали практичне завдання: написали тексти різних журналістських жанрів чи зняли відео-сюжет. Перед тим, як вручити Сертифікати та Свідоцтва, Кухарчук зробив узагальнюючий аналіз робіт, а також зачитав уривки з кращих.

«Новомедіа» випустила навчальні семінари курсу «Створення газети та журналу від А до Я» на DVD. У відео-семінарах президент Асоціації «Новомедіа» Руслан Кухарчук розповідає про формат і концепцію видання та про різноманітні види текстів. Редактор видавництва «Фенікс Прес Україна» Зоя Нікітюк – про секрети успішного інтерв’ю і вдалих заголовків. Головний редактор «Перекресток.ТВ» та ProChurch.info Світлана Кучеренко вчить, як правильно редагувати тексти. А оглядач журналу «Профіль» Наталія Конова пояснює, де знаходити цікаві теми і як створювати кращі репортажі. Редактор «Фенікс Прес Україна» Любов Гасанова розповідає, як працюють різні редакції. Досвідчений випусковий редактор «жіночого глянцю» Дар’я Шалюта повідає про нелегку роботу випускових редакторів. Директор рекламного агентства «Медіа Світ», дизайнер Владислав Сила вчить секретам верстки і дизайну.

21 і 22 травня голова «Новомедіа» відвідав конференцію в Бішкеку, де зібралися єпископи, пастори, лідери громадських та благодійних організацій Киргизстану. Основними спікерами були гості з України – богослов і пресвітер Федір Райчинець, голова правління «Інституту релігійної свободи» Олександр Заэць та президент Асоціації журналістів «Новомедіа» Руслан Кухарчук.

26 травня в Києві Асоціація «Новомедіа» провела партнерський семінар для бізнесменів. За короткий час учасники освоїли основні принципи PR-технологій, дізналися, як побудувати гарні стосунки з громадськістю, та як сформувати позитивний образ компанії в засобах масової інформації.
На молодіжній конференції «4U» 28-29 травня в Мелітополі пройшло медіа-навчання. У другий день чотири семінари провів Руслан Кухарчук, президент Асоціації журналістів «Новомедіа». Учасники конференції навчалися журналістиці, написанню інформаційних заміток, створенню блогів, проведенню інформаційних акцій та багато чому іншому.

В Асоціації «Новомедіа» почав працювати спеціальний відділ з розповсюдження навчальної продукції. Вже тривалий час організація проводить безліч тренінгів, семінарів та конференцій, які записано на СD і DVD. Все це – унікальні навчальні програми з журналістики, створення сайтів, ведення блогів, реалізації PR-стратегій тощо.

У червні стартував конкурс християнських сайтів, який вчетверте проводить Асоціація «Новомедіа». Мета конкурсу – визначити кращі християнські сайти в своїх категоріях і дати веб-ресурсам стимул розвиватися та  рости. Цього разу переможця визначали народним голосуванням і оцінюванням журі. Сайти змагалися у номінаціях: Бібліотеки, Біблія, Бізнес, Каталоги, Особисте, Освіта, Спілкування та розваги, Служіння, Творчість, Християнські ЗМІ, Церкви.

З лютого 2010 року відбуваються щотижневі неформальні зустрічі для християнських медіа-працівників у Києві. На зустрічі запрошуються досвідчені доповідачі в медіа-середовищі. Відвідувачі спілкуються, діляться досвідом один з одним. 6 вересня «Новомедіа» відкрила новий сезон у роботі свого домашнього клубу.
10-11 вересня в Києві Асоціація «Новомедіа» провела форум «Християнство – онлайн 2010» для блогерів і вебмастерів. Перший християнський профільний баркемп в Україні, який зібрав 100 учасників. Вперше на конференції паралельно проходили 3 потоки – ідеологічний, практичний і технічний. Наприкінці конференції оголосили переможців IV конкурсу сайтів. Їм вручили грамоти та  подарували безкоштовний хостинг.

Анастасію Рибак, члена Асоціації з Житомира, телеведучу програми «Альтернатива», визнали однією з найкращих журналісток року. 19 вересня завершився конкурс на кращого журналіста Житомирщини та 21 вересня підвели остаточні підсумки. Автором і творцем програми «Альтернатива» є новомедійник Максим Кочубей. Нагадаємо, що конкурс існує вже більше 10 років.

Президент «Новомедіа» 13 жовтня відвідав Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (Луганськ).На зустріч зібралися близько 60 студентів з різних курсів Факультету масових комунікацій. Основними темами семінару були «Громадянська журналістика» і «Релігійна тематика в світських ЗМІ». Руслан Кухарчук запросив студентів брати участь у творчому конкурсі від «Новомедіа» на тему «Життя та розмаїття християнських конфесій регіону». Півторагодинна зустріч пройшла у жвавому темпоритмі. Після лекційної частини Кухарчук відповів на запитання студентів. Також провів прес-конференцію для місцевих журналістів та виступив у прямому ефірі телеканалу ІРТА.

Асоціація журналістів «Новомедіа» провела 7 щорічну конференцію в Донецьку 5-6 листопада. Форум об’єднав 130 чоловік з більшості регіонів України, а також гостей з Росії, Білорусі та Латвії. Ще 60 колег приєдналися завдяки онлайн-трансляції. Главред The Moscow Times Ендрю Мак Чесні і пастор-телеведучий Геннадій Мохненко стали спец-гостями щорічної конференції. Завдяки проведенню конференції в східному регіоні країни, багато хто зміг дізнатися більше про «Новомедіа».

Новомедійники домовилися творчо, спільними зусиллями, висвітлювати сімейні цінності у ЗМІ протягом наступного року. Спеціально для обговорення даної тематики відкрили тематичні сторінки в соціальних мережах. Про свої програми, матеріали учасники повідомляють в офіс «Новомедіа» та розміщують інформацію на веб-сторінках.

З 21 по 26 листопада, у Києві, на другому Міжнародному пасторському ретріті Київської єврейської месіанської общини, Руслан Кухарчук провів окремий блок. Він говорив про специфіку сучасного інформаційного суспільства і питання використання в діяльності церков і громад сучасних інформаційних технологій.

5 грудня пройшла Національна молитва про ЗМІ в Україні. Нагадаємо, щорічну молитовну акцію про ЗМІ ініціювала Асоціація журналістів «Новомедіа» у 2006 році.

10 грудня в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася прес-конференція президента Асоціації «Новомедіа» Руслана Кухарчука для представників ЗМІ Луганщини. Зустріч була присвячена темі «Релігійна грамотність світських журналістів: спільний проект Асоціації «Новомедіа» та українських університетів». У прес-конференції також взяла участь Валентина Миколаївна Галич, завідувач кафедрою журналістики та видавничої справи, професор, доктор філологічних наук.

22 грудня Руслан Кухарчук, президент Асоціації «Новомедіа», а також Андрій Макаренко, ведучий новин 5 каналу і член правління Асоціації, провели спецкурс для студентів факультету журналістики в Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара. Зібралося понад 70 студентів різних курсів. Перша і головна тема – «Висвітлення релігійної тематики в світських ЗМІ». Руслан Кухарчук розповів про основні проблеми в цій галузі. Навів цікаві приклади маніпулювання фактами в телевізійних сюжетах. У свою чергу Андрій Макаренко розповів, як потрапити на центральний телеканал і якісно там працювати.

Медіа-активність новомедійників

Член правління Асоціації «Новомедіа», президент InVictory Сергій Вельбовець і новомедійник, PR-директор InVictory Сергій Сергієнко вчили на великій медіа-конференції у США. Протягом форуму вони ділилися з учасниками своїм десятирічним досвідом медіа-служіння. У практичній частині учасники писали новини, вчилися брати інтерв’ю, створювали блоги, друковані та електронні видання.

Член Правління Андрій Макаренко проводив у рамках фестивалю «Білі ночі» теле-школу. Учасники створили канал новин «Білі ночі» і кожен вечір транслювали свої відео-сюжети. Андрій спільно з Наталією Поляковою (5 канал) вчили телемайстерності, редагували, монтували і проводили роботу над помилками.

Валентина Крицька, член правління “Новомедіа”, прес-секретар ВСО ЄХБ, організувала семінар з прес-центру в Хмельницькому, де брав участь Кухарчук. З роботи прес-служби в Хмельницькому: телеканал “ПОДІЛЛЯ-ЦЕНТР” ініціював зйомки сюжету про білборди з біблійними цитатами в Хмельницькому. Прес-службу запросили прокоментувати: (http://www.unian.net/rus/news/news-387068.html,
 http://echo.msk.ru/news/696177-echo.html,  http://www.youtube.com/user/kritskayavalentina#p/a/u/2/nHwym0xyA0M).

Також провели акцію “Щастя нерукотворне” з показом в новинах політичного каналу інтерв’ю з Сергієм Бриксою (християнським співаком), де він розповів, як став християнином. Прес-центр у Києві: на раді протестантських церков ініціювали заяву про виступи екстрасенсів на ТБ. Новина про це з’явилася на перерахованих вище сайтах, а також Інституту Релігійної свободи. Опублікували новину про депортацію єпископа В’ячеслава Нестерука з Узбекистану, передбачаючи, що там йдуть релігійні переслідування. Матеріал розмістили на УНІАН у розділі “Права людини”. Рада церков ініціювала заяву про утиск прав віруючих, а також про небезпеку для їх життя.

З 17 по 20 червня на березі Азовського моря проходив фестиваль «Час жити і служити». Новомедійниця Зоя Нікітюк провела там півторагодинний медіа-блок під назвою: «Давайте дружити зі ЗМІ або Як стати Леопольдом». Більше ста учасників семінару могли дізнатися про те, навіщо церквам та релігійним організаціям дружити із засобами масової інформації.

У січні євангелізаційна телепрограма «Твоє життя», яка виходить на Вінницькому державному обласному телебаченні, відсвяткувала 15-річний ювілей. У команді ТРК «Пілігрим», яка створює телепроект,  –  активні новомедійники Олександр Баранов та Світлана Кучеренко.

Максим Балаклицький, член Асоціації в Харкові, безпосередньо брав участь у проведенні конференції Дні інформаційних технологій «ITDays» (Дніпропетровськ, 27-28 березня 2010). Проводив семінари на конференціях «Християнство онлайн» (Київ, 10 вересня 2010), «Медіа мобілізація» (Ірпінь, 13-14 листопада 2010), «Виклик» (Харків, 19 листопада 2010). (Докладний звіт про роботу інформаційного відділу Східно-Дніпровської конференції за 2010 рік: http://www.asd.in.ua/archives/1188301414)

Іляна Філенко, новомедійниця із Сімферополя, очолює медіа-служіння у своїй церкві. Їхня команда почала знімати відео-об’яви для церкви з елементами репортажу. Для віруючих громади проведено короткий інструктаж, як здійснювати моніторинг ЗМІ через спеціальну форму на сайті «Новомедіа» за адресою: http://novomedia.ua/monitoring

Новомедійниця Світлана Кучеренко влітку провела ряд медіа-семінарів і майстер-класів у молодіжних християнських таборах у Вінницькій області. У квітні Світлана стала одним зі спікерів семінару «Християнські ЗМІ» на XVII міжнародній молодіжній конференції церков ХВЄ Прибалтики та Польщі у Вільнюсі (Литва). У липні вона взяла участь в десятиденному молодіжному таборі Об’єднаної Церкви християн віри євангельської Білорусі, де навчала основ журналістики і говорила про важливість висвітлення подій останнього часу. У таборі щодня виходив випуск телевізійних новин і газета, працювало радіо. В останні дні звучав заклик стати частиною медіа-служіння п’ятидесятницького союзу країни, і пройшла особлива молитва про тих, хто вирішив служити Богові через ЗМІ. У жовтні Світлана Кучеренко допомогла організувати роботу редакції нової газети «Скрижалі» у Мінську.

Директор студії Dolphinmedia і голова черкаського осередку«Новомедіа, Олександр Ярмолатій, провів школу телебачення в Xерсоні та майстер-клас для студентів кафедри журналістики Черкаського національного університету. Асоціація «Новомедіа» також виступила партнером у проведенні в Черкассаx першої школи телебачення.

Христина Рудницька проводить активну роботу зі ЗМІ для висвітлення проблем захисту навколишнього середовища, веде тематичний блог в ЖЖ. Також їй вдалося залучити Католицьку Церкву в Україні до участі у всесвітній кліматичній акції 10/10/10 – в цей день пройшла об’єднана молитва Церков за збереження навколишнього середовища. За результатами акції було зроблено декілька відео-роликів і ТБ сюжетів. Журналістка зазначає, що в останні 1,5 року її колеги активізувалися у висвітленні екологічних проблем.

Ірина Медведєва, прес-служба КЕМО, член «Новомедіа». У минулому році служителі прес-центру КЕМО:
1) Розширювали присутність громади КЕМО в медіа-просторі – посилали новини, репортажі та відео-сюжети на християнські інтернет-ресурси.
2) Розробили інформаційні буклети російською та англійською мовами.
3) Проводили PR-кампанію до 15-тиріччя КЕМО.
4) Приймали участь у міжцерковному проекті “Марш життя” – у складі прес-центру Маршу розробили план медіа-кампанії для Києва та інших міст-учасників. Розмістили рекламний ролик про Марш життя на CNL, PEREKRESTOK.TV, InVictory; провели прес-конференцію для журналістів секулярних ЗМІ і працювали з ними на Марші.

Медіа-активність житомирського осередку:

Просування телевізійної програми «Альтернатива». Нагадаємо, що програма «Альтернатива» – це світська програма, яка створена житомирськими новомедійниками і спрямована на підняття морально-етичних християнських цінностей.  За рік програма впевнено зайняла свою позицію в інформаційному просторі Житомира; в студії програми побували представники міської та обласної влади, відомі житомирські і українські політики, народні депутати, представники різних громадських організацій, журналісти, а також священики різних християнських конфесій.

Члени житомирського осередку:

– стали ініціаторами та активними учасниками антиалкогольного проекту (велася трансляція соціальних антиалкогольних рекламних роликів у регіональній врізці національних телеканалів);
– стали активними учасниками у створенні нової регіональної телевізійної служби новин на каналі «Тоніс»;
– співпрацювали з житомирським обласним державним телеканалом для розміщення новин християнської тематики;
– брали участь у висвітленні та просуванні у ЗМІ акції «Марш життя» (створення та розміщення новиннєвих сюжетів на двох житомирських телеканалах, статей в інтернет-виданнях, випуск відповідної тематики у програмі «Альтернатива»);
– створювали нову телевізійну програму «Відповіді». Це щотижнева євангелізаційна молодіжна програма за участю пастора церкви «Заповіт Ісуса Христа» Олександра Дехтяренко. Програма виходить на каналі «Тоніс» у житомирському регіоні, а також в Інтернеті: www.vidpovidi.org.

Уся детальна інформація з докладним описом перераховани хвище подій знаходиться на офіційному сайті Асоціації «Новомедіа» – www.novomedia.org

Ви також можете завантажити випуски інформаційних бюлетенів «Новомедіа»:
http://novomedia.org/uploads/NM_bulletin_01_2005.pdf
http://novomedia.org/uploads/NM_bulletin2.pdf
http://novomedia.org/uploads/NM_bulletin3.pdf 
http://novomedia.org/uploads/nm_4_2006_print.pdf
http://novomedia.org/uploads/NM_buluten_05_2007_web.pdf
http://novomedia.org/uploads/NM_buluten_06_2008.pdf
http://novomedia.org/uploads/NM_bulletin7.pdf
http://novomedia.org/uploads/NM_bulletin_08_2009.pdf
http://novomedia.org/uploads/NM_bulletin_09_2009.pdf
http://novomedia.org/uploads/NM_buluten_10_2010.pdf

Ви  можете написати нам, і ми надішлемо вам віддруковані бюлетені «Новомедіа» для ознайомлення та розповсюдження.

Щиро дякуємо, що стежите за роботою Асоціації «Новомедіа» та допомагаєте нам!

Асоціація «Новомедіа»
а / с 424, 03150, Київ, Україна
+38 044 223-66-80