22 березня в Києві пройшли  експертні обговорення щодо реалізації інтересів християн різних конфесій у системі Національної суспільної телерадіокомпанії України.  В обговоренні взяли участь провідні журналісти, представники медійних  громадських організацій, а також представники церков різних християнських конфесій.Руслан Кухарчук, президент Асоціації «Новомедіа», доповідав про реалізацію норм  профільного закону, а також про місію суспільного телерадіомовлення щодо задоволення інформаційних потреб найбільших соціальних груп. Він зазначив, що саме з цією метою до керівного органу – Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) – входять представники дев’яти громадських об’єднань та асоціацій.

«Але дивним і незрозумілим є той факт, що в Наглядовій раді ніяк не представлена найбільша соціальна група України – віруючі люди всіх християнських конфесій. Безсумнівно – суспільне телерадіомовлення зобов’язане забезпечувати інформаційні потреби цієї багатомільйонної аудиторії», –  сказав Руслан Кухарчук. Також він поставив питання про необхідність розширення Наглядової ради НСТУ шляхом додавання десятої сфери для представлення – християнські церкви України.

 

Юристка Асоціації «Новомедіа» Елеонора Дібрівна виступила із аналізом досвіду міжнародних країн в контексті законодавчого забезпечення інтересів християн в інформаційному полі. «В успішних і потужних країнах церкви і віруюча аудиторія мають вагомий вплив на інформаційну стратегію і суспільне мовлення. Досвід таких країн, як Німеччина, Нідерланди, США та Великобританія може бути корисним під час становлення і розвитку суспільного мовлення в Україні», – зазначила Елеонора Дібрівна.

До обговорення долучився Олег Гавриш, редактор-ведучий програм «Перша шпальта» на каналі UA:Перший; заступник редактора розділу «БІЗНЕС», порталу «Новое время». Він доповідав на тему щодо форматів висвітлення релігійної тематики в Суспільному телерадіомовленні. Прозвучало кілька пропозицій, як зробити інформаційний продукт для віруючої аудиторії цікавим і рейтинговим, а також, що необхідно для підвищення довіри суспільства до релігійної тематики загалом. Олег Гавриш підтримав ініціативу щодо включення до складу Наглядової ради представника від українських церков.

DSC08873_800x534
 Михайло Канафоцький
, референт Української греко-католицької церкви, розкрив тему «Церква і соціальні комунікації: українські реалії». Доктор наук із соціальних комунікацій, редактор служби новин Медіа Групи «Надія» Максим Балаклицький виступив із темою: «Концепція телепрограми про релігійне життя в Україні на Суспільному телебаченні». «Держава, церква та суспільство завжди потребують реформ», – зазначив доповідач. Він зауважив, що в рік святкування 500-ї річниці реформації церкви – реформація суспільного сприйняття релігійного життя на телебаченні є дуже актуальним.

Юлія Коломоєць, медіа-експерт, консультант з корпоративних комунікацій, доповідала на тему «Створення Суспільного телерадіомовлення: псевдо-реформа чи зміна парадигм? Ключові вимоги для виконання його місії, мети та завдань». Експерт зазначила, що в процесі становлення Суспільного телерадіомовлення головним є не просто зміна локацій, а справжнє реформування та перехід від державо-центристської моделі до ефективного громадського контролю.

 


До участі у круглому столі були запрошені експерти, представники релігійних кіл, державні та громадські діячи. Із словом мав можливість виступити кожен учасник обговорень.

Доктор філологічних наук,  професор Алла Бойко також висловила думку про необхідність створення спеціальності «Релігійна журналістика» для підвищення рівня висвітлення релігійної тематики. Своєю чергою Лариса Побережна, автор та керірник духовно-просвітницькиої програм “Вічне” на телеканалі UA:Перший озвучила думку про те, що позиція Ради церков має бути активно представленою на телебаченні. Цю тезу також підтримав Сергій Тарасенко, ведучій програми “Світло”.

DSC08902
  

Також інші учасники круглого столу висловили свої пропозиції щодо місії Суспільного мовлення у частині задоволення інформаційних потреб віруючої аудиторії. За результатами обговорення була ухвалена відповідна Резолюція з пропозицією ухвалити зміни до законодавства і включити до Наглядової ради НСТУ уповноваженого представника від різних деномінацій.

 

Більше фото ТУТ