Про правила, елементи та тонкощі цікавого кіно дізналися учасники профі-клубу «Новомедіа» 19 листопада 2012 року. Гостем цього разу став Ілля Воєводчук, режисер та сценарист у проекті «На грані».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Разом зі спікером гості відповідали на питання: без чого неможливо створити гарний фільм? Що  привертає увагу глядача? Як віднайти креативну ідею? Чим має володіти герой, аби фільм став цікавим?Крім цього говорили про тему і задум сценарію, роль режисера у кіно, а також засвоїли теорію на прикладах відомих фільмів.

“За що ви любите кіно?” З цього питання почалася зустріч. Після декількох реплік слухачі дійшли висновку, що увагу до фільму привертає, перш за все, цікава історія.

Отже, правило № 1: Кіно має бути цікавим.

Далі Ілля запропонував розташувати кінопрофесії: актор, сценарист та режисер у порядку важливості. Виявляється, для гарного фільму конче необхідним є, найперше, сценарист. Саме від нього залежить успіх або невдача готового продукту.Звичайно, без актора фільм зняти неможливо, і ця професія за рейтингом важливості посіла друге місце. Всіх здивувало, що режисер опинився останнім у списку професій, необхідних для створення фільму. В той же час, саме режисер перетворює «що» в «як».

«Якщо режисер в 30-ти секундах відео не в змозі донести свою думку, то він не зробить цього і в повнометражній стрічці», – підкреслив Ілля Воєводчук.

За його словами, картинка у кіно – впливовий елемент, але навіть з найкрутішими спецефектами кінострічка може дістати поразки. Чому?

Відповідь проста, вона у правилі №2: Цікаве кіноробить цікавим сценарій.  

Сценарій поєднує тему та ідею. «Тема – це основний процес, який глядач спостерігає протягом цілого фільму. І він один», – поділився особистими висновками Ілля. Наводячи приклад абстрактної та конкретної теми, спікер зустрічі зауважив: «Фільм про кохання – абстракція. Фільм – про порятунок людського життя – це конкретика, бо ми вже можемо ставити запитання: кого рятувати, яким чином і т.і.»

За словами гостя профі-клубу, нову тему людина не вигадає, але ідея зазвичай додає новизну сценарію.

Звідси правило №3: Цікавим сценарій робить цікава ідея.

Як сказав Ілля Воєводчук, ідея – це те, що відбудеться з героєм у результаті головного конфлікту. «Ніколи не починайте писати сценарій, якщо ви не знаєте, чим ви закінчите свій фільм», – додав спікер.

Правило № 4: Цікаву ідею робить цікавий герой.  

На думку Іллі, герой стрічки має володіти трьома елементами: мета, проблема та перевага.

Говорячи з майбутніми сценаристами про сюжет, він підкреслив: «Чим більш нездоланною є проблема героя стрічки, тим цікавіший буде сюжет. Важлива непередбачуваність виходу зі складної ситуації».

Отже, правило №5: Цікавого героя робить цікава та складна проблема.

Не менш важливим для цікавої ідеї, як зауважив спікер, є задум стрічки або його унікальна форма.

Звідси правило № 6: Цікавішою ідею робить задум.

Ілля порадив будувати його у формі питання: «А що, якби?».

Також гість клубу розповів, що робить ідею креативною. За його словами, це фантазія або властивість людини вигадувати несподівані комбінації. Про це говорить правило

№7: Щоб зробити кіно цікавим, комбінуйте!

Насамкінець, режисер та сценарист Ілля Воєводчук дав професійну пораду новомедійникам: Завжди підвищуйте вимоги до себе в роботі та рівняйтесь на кращих!” 

Нагадуємо, профі-клуби «Новомедіа» проходять кожного третього понеділка місяця.

IMG_1601

Прес-центр “Новомедіа”