З 18 до 22 грудня тривав Новомедіа Тур до Ізраїлю на запрошення Міністерства закордонних справ цієї країни. Вісім учасників поїздки мали зустрічі зі співробітниками МЗС, депутатами Кнесету та лідерами християнських організацій. Окрім того, в останній день відбулося неофіційне спілкування з першим послом Ізраїлю в Україні паном Цві Магеном та головним вченим Міністерства абсорбції Зеєвом Ханіним.

Також за цей час медійники відвідали історичні біблійні та євангельські міста, пов’язані зі служінням Ісуса Христа. Подорож надала можливість журналістам особисто побувати на місцях подій, вивчити історичний і сучасний контекст. Все це сприятиме якіснішому висвітленню тем, пов’язаних як із сучасним Ізраїлем, так і з сюжетами зі Святого Письма

Novomedia_tur

 Зустрічі на високому рівні

Мандрівка розпочалася вранці 18 грудня. Після прильоту до Тель-Авіву в цей день у програмі залишався час лише на один візит — до геть нового високотехнологічного Музею друзів Ізраїлю. А вже наступного дня розпочалася офіційна частина візиту. Українська делегація зустрілась із заступником директора Департаменту МЗС з Євро-Азіатського регіону паном Олександром Бен Зві, а також з директором Департаменту світових релігій Шарон Регев. 

МИД_Бен Зви (1)  

Однією з ключових тем був конфлікт, який існує між Ізраїлем і Палестинською автономією. Дипломат з Єрусалиму розповів історію і контекст цієї теми. Також він поділився досягненнями й планами на майбутнє. «Більшість людей, які живуть у світі, не знають про технологічні новинки, які були зроблені в Ізраїлі і які зараз використовують у всьому світі, — сказав Олександр Бен Зві. — Попри тривалий конфлікт з Палестиною та іншими сусідами, наша країна розвивається,  постачає на світовий ринок безліч своєї продукції». 

Відеорепортаж Новомедіа Тура дивіться ТУТ!

МИД_Александром Бен Зви (1)   

Документальний репортаж Новомедіа Туру за ПОСИЛАННЯМ!

На думку представників МЗС Ізраїлю, у світових засобах масової інформації часто не об’єктивно висвітлюють ситуацію на Близькому Сході. Тому важливо, щоб журналісти особисто побували на місці подій, вивчили питання зсередини, розширили свій кругозір. «Тим паче ми зацікавлені у висвітленні нашої країни християнськими журналістами. Для вас — це не просто туристична подорож. Це — Святі місця», — привітав представник МЗС Ізраїлю учасників Новомедіа Туру та побажав миру Україні.

МИД_Шарон Регев

До Кнесета Ізраїлю медіапрацівники потрапили 20 грудня. Для них провели екскурсію парламентськими залами, показали витвори мистецтва й експонати, які являють історичну цінність і перебувають у цій будівлі. 

Кнессет_зал парламента  

Також відбулась запланована зустріч із заступником голови парламенту Талі Плосков. Вона розповіла про свою діяльність у Кнесеті, співпрацю між Україною та Ізраїлем та їх спільні проекти. Один з останніх, це договір найму для українських працівників будівельної сфери. «Це взаємовигідний проект для наших країн, — сказала пані Плосков. — Ми створимо всі умови для їх комфортного життя, а це — гідна заробітна плата, забезпечення житлом та медичним страхуванням. Ми зробимо все, щоб усі працівники були на одних умовах».

Ploskov  

Також на зустрічі була присутня депутат Кнесету Юлія Малиновська, уродженка Луганська. «Я не знаю всіх політичних тонкощів, але для мене ця ситуація в Україні близька. Я вірю, що у всіх учасників цього конфлікту скоро прокинеться здоровий глузд. Що відбудеться примирення й люди повернуться до нормального життя». Також депутат розповіла про свій нещодавній візит до України, якийстав першим за 18 років. 

Кнессет

Пам’ятним для учасників Новомедіа Туру стало відвідування Меморіального комплексу історії катастрофи «Яд Вашем». Документи, відео, фото, речові докази — все, що розповідає про знищення мільйонів євреї у період з 1933 до 1945 року під час панування фашизму в Німеччині. Меморіал являє собою комплекс, розташований на 18 гектарах і включає в себе у тому числі Музей історії Голокосту, дитячий меморіал, Зал пам’яті, Партизанську панораму, Стіну пам’яті, колону Героїзму і монумент єврейським солдатам, бібліотеку з архівами та інше. Матеріали, зібрані в музеї, залишають незгладимий слід в душі кожного відвідувача.

Яд Вашем_Музей

Особисте знайомство з Ізраїлем 

Тель-Авів — сучасне місто, вражає новобудовами, ресторанами, бутиками та бізнес-центрами. Саме там пройшла зустріч українських журналістів з головним вченим Міністерства абсорбції професором Зеєвом Ханіним, він родом з України. Пан Зеєв розповів гостям про основну свою місію в уряді: допомогти репатріантам та ізраїльтянам, які повернулися після життя за кордоном протягом тривалого часу. «Наша задача — це прийняти їх додому і забезпечити всім необхідним для гідного існування в нашій країні, — сказав він. — Ми надаємо допомогу з житлом, освітою, спрощуємо взаємодію з установами та різними організаціями в країні». Наприкінці зустрічі Зеєв додав: «Я народився у Запоріжжі. Але саме зараз я живу вдома — в Ізраїлі». 

Ученый Министерства абсорбции_Зеевом Ханиным

Увесь цей час делегацію супроводжували досвідчені гіди Роні Гевен та Елі Романовскі. Протягом 5 днів вони ділилися історичними фактами, біблійними історіями, місцевими традиціями,  піклувалися про комфорт та цікаве дозвілля гостей з України. Увесь вільний час учасники прес-туру гуляли околицями й спілкувалися з привітними місцевими жителями.

musem_Israel    

Після цього починаєш розуміти, що навіть нерелігійні єврейські сім’ї шанують вечір п’ятниці й суботу, зустрічаються, зібравшись у молитві за святковим родинним столом, нерідко віддають своїх дітей в релігійні школи, дотримуються іудейських традицій. 

 Стена Плача

Українська група відвідала місто Спасителя — Капернаум. Ісус тут мешкав тривалий час, тому це місто назвали The town of Jesus («Місто Ісуса»). Делегати згадали основні моменти з того, що Він робив, побачили будинок, куди до Ісуса на зцілення принесли розслабленого. Також у Капернаумі журналісти відвідали Церкву святого Петра, яка була збудована над руїнами ймовірного будинку, де жив апостол.

Town_of_Jesus

Гуляючи берегом Галілейського моря (озеро Кінерет), учасники туру відчули, як тут лунали проповіді Сина Божого дві тисячі років тому. Тут поруч якраз сиділа група християн, що читала Євангеліє.

Капернаум храм Петра

Особливо переповнили емоції, коли українські християнські журналісти потрапили в саме серце Ізраїлю —  Єрусалим. Багата історія, видатні місця, змістовна розповідь гіда, пройдений шлях по Віа Долороса до Голгофи — все це дало можливість краще відчути місто та його історичну атмосферу, заново переосмислити й глибше відчути євангельські сюжети. 

Виа Долороса

За підсумками туру керівник групи журналістів з України та голова Асоціації «Новомедіа» Руслан Кухарчук зазначив: «Це вже другий Новомедіа Тур до Ізраїлю. Ми високо цінуємо зусилля Міністерства закордонних справ цієї країни, а також сприяння з боку Посольства Ізраїлю в Україні. Такі поїздки допомагають медійникам-християнам бути актуальними й професійними під час висвітлення сучасної ситуації на Близькому Сході, а також допомагають оживити біблійні історії, про які мої колеги пишуть або знімають».

Святослава Червінська, Асоціація «Новомедіа»