У Київському національному університеті культури і мистецтв виник конфлікт між студентом-представником ЛГБТ-угрупування та викладачем тележурналістики. Піставою скандалу стала непристойна поведінка студента, який очевидно вирішив пропіаритися таким чином. Тепер існує ймовірність, що викладача можуть звільнити.

Ініціатор інциденту Кіріл Котов – студент другого курсу спеціальності «Телерадіожурналіст, диктор та ведучий телепрограм». Це хлопець, який регулярно пропускає пари, хамить викладачам, вдягає жіночий одяг, вульгарно фарбує обличчя. І в такому образі неодноразово з’являвся на пари під час навчального процесу, в тому числі на перескладання іспиту.

Власне там і «прославився» тим, що вивісив прапор ЛГБТ-угрупування під час онлайн-іспиту. Викладач зауважив: «За тобою є флаг» і попросив вимкнути камеру, мотивуючи це дотриманням стандартів та етичних норм майбутнього журналіста. Котов безкомпромісно відмовився. Це стало прецедентом для затримки та можливого зриву екзамену. Тепер Котов активно публікує дописи в різноманітних соціальних мережах та YouTube, розповідаючи «страшну гомофобну» історію.

Асоціація “Новомедіа” як об’єднання професійних журналістів занепокоєна ситуацією, яка склалася та тим, що стали безпідставно звинувачувати Сергія Івановича у так званій «дискримінації». А також тим, що почала поширюватися інформація про можливе звільнення викладача або непродовження контакту через цей інцидент.

Так, Асоціація направила офіційне звернення на ім’я ректора університету – Поплавського М. М. із вимогою утриматися від застосування до професійного журналіста Сергія Петренка будь-яких заходів впливу.

Ми, як  асоціація журналістів, вважаємо дії журналіста і старшого викладача кафедри теле,-радіожурналістики та майстерності актора Петренка Сергія професійними та адекватними, який діяв виключно у правовому полі, згідно норм закону, моралі та професійної етики. Звертаємо Вашу увагу на те, що до Сергія Івановича жодні заходи впливу не повинні бути застосовані“, – зазначено у листі.

Також у зверненні написано, що у випадку, якщо керівництво університету здійснить будь-які заходи впливу щодо викладача по завершенню цієї історії – це стане актом реальної дискримінації викладача з боку керівництва навчального заходу за ознаками його релігійних та світоглядних переконань.

Офіційних коментарів від керівництва навчального закладу поки що не надходило.

Петренко Сергій Іванович – старший викладач і художній керівник курсу ведучих тележурналістів Київського національного університету культури і мистецтв. Сергій Іванович – журналіст-телеведучий, медіатренер, медіаексперт і талановитий педагог медійних дисциплін. Діючий член Національної спілки журналістів України, який відзначений Президентом і головою КМДА. Автор науково-методичних праць та публікацій.

Читайте по темі:

Викладача київського університету цькують, бо він забороновив студенту перебувати на лекції в образі трансвестита