ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ СУБ’ЄКТІВ ВИДАВНИЧОЇ СПРАВИ ДО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИДАВЦІВ, ВИГОТІВНИКІВ І РОЗПОВСЮДЖУВАЧІВ ВИДАВНИЧОЇ ПРОДУКЦІЇ

 

В Україні з 1999 року ведеться Державний реєстр видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції відповідно до Закону України “Про видавничу справу” від 05.06.1997р. № 318/97-ВР.

 

Закон України “Про видавничу справу” визначає, що суб’єкти видавничої справи підлягають внесенню до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок внесення суб’єктів видавничої справи до Реєстру визначено Положенням про Державний реєстр видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції, затвердженим вищеназваною постановою Кабінету Міністрів України від 28.09.1998р. № 1540, якою встановлено і реєстраційний збір за внесення суб’єкта видавничої справи до Державного реєстру в розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зазначене Положення поширюється на суб’єкти видавничої справи незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, за винятком видавців та розповсюджувачів друкованих засобів масової інформації.

 

Внесення суб’єктів видавничої справи до Реєстру здійснюється на підставі заяви, до якої додаються: нотаріально засвідчена копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи чи фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності; нотаріально засвідчені копії установчих документів (статут або положення, якими передбачено провадження видавничої діяльності, виготовлення та розповсюдження видавничої продукції, установчий договір); передбачувані дані про річний обсяг випуску або виготовлення чи розповсюдження видавничої продукції.

 

Внесення суб’єктів видавничої справи до Державного реєстру і видачу відповідних свідоцтв здійснюють Держкотелерадіо України, Комітет з інформації АР Крим, управління у справах преси та інформації обласної, Севастопольської міської державних адміністрацій відповідно до розподілу функцій між ними. А саме:

 

Держкомтелерадіо України вносить до Державного реєстру:
видавців – видавництва, видавничі організації; фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, обсяг випуску видавничої продукції яких становить понад 5 назв на рік;
виготівників видавничої продукції – підприємства, установи і організації, фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які випускають видавничу продукцію на суму понад 500 тис. гривень на рік ( за цінами, що склалися на час внесення до Державного реєстру);
розповсюджувачів видавничої продукції – оптово-роздрібні книготоргівельні підприємства та інші підприємства і організації, які мають мережу книгорозповсюдження (магазини, кіоски, палатки, автомагазини, лотки тощо), бібліотечні колектори;
суб’єктів видавничої справи, що провадять 2-3 види діяльності у видавничій справі.

Регіональні підрозділи Держкомтелерадіо України вносять до Державного реєстру:

видавців – фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, обсяг випуску видавничої продукції яких становить до 5 назв на рік;


виготівників видавничої продукції – підприємства, установи і організації, фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які випускають видавничу продукцію на суму до 500 тис. гривень на рік ( за цінами, що склалися на час внесення до Державного реєстру);
розповсюджувачів видавничої продукції – підприємства і організації які не мають мережі книгорозповсюдження; фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності.

Заява про внесення суб’єкта видавничої справи до Державного реєстру розглядається у місячний термін.

 

Після прийняття рішення про внесення до Державного реєстру та сплати суб’єктом видавничої справи реєстраційного збору йому видається свідоцтво.

 

У разі зміни назви суб’єкта видавничої справи, основних статутних положень, засновника (співзасновників), зміни(розширення) виду діяльності у видавничій справі до Державного реєстру вносяться зміни і суб’єкту видавничої справи видається нове свідоцтво. Раніше видане свідоцтво підлягає поверненню до органу, що вніс суб’єкт видавничої справи до Державного реєстру. За видачу нового свідоцтва справляється збір у розмірі 50 відсотків встановленої суми реєстраційного збору.

 

Суб’єкт видавничої справи вважається таким, що припинив свою діяльність з дня виключення його з Державного реєстру. З цього ж дня свідоцтво вважається недійсним і підлягає поверненню органу, який його видав. Закон України “Про видавничу справу” встановлює, що без внесення до Державного реєстру діяльність у видавничій справі здійснюється:

 

органами законодавчої, виконавчої, судової влади – для випуску у світ офіційних видань з матеріалами законодавчого та іншого нормативно-правового характеру, бюлетенів судової та арбітражної практики;
підприємствами, організаціями, навчальними закладами, науковими установами, творчими спілками, іншими юридичними особами – для випуску у світ і безоплатного розповсюдження інформаційних, бібліографічних, реферативних, рекламних видань, видань, що містять нормативні акти з виробничо-практичних питань, службових та методичних матеріалів, документації для потреб статутної діяльності їх видавця, а також матеріалів на правах рукопису, що розмножені за допомогою технічних засобів.

 

Суб’єкти видавничої справи (які не підпадають під обмеження, визначені ст.12 Закону України “Про видавничу справу”) для провадження діяльності у видавничій справі мають отримати свідоцтво про внесення до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції., що видається відповідно до вказаного Закону та постанови Кабінету Міністрів України “Про Державний реєстр видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції” від 28.09.1998р. № 1540.

 

Відповідно до ст. 21 Закону України “Про видавничу справу” виготівник приймає замовлення на виготовлення видавничої продукції за умови наявності у замовника (видавця) свідоцтва про внесення його до Державного реєстру як суб’єкта видавничої справи. Без такого документа приймаються до виготовлення лише видання, зазначені у частині третій статті 12 цього Закону.

 

Дані свідоцтва суб’єкта видавничої справи (серія, номер і дата видачі) відповідно до вимог ст. 23 Закону України “Про видавничу справу” розміщуються у випускних даних видання, що входять до складу вихідних відомостей , які містить кожне видання.

За довідками та консультаціями з питань внесення суб’єктів видавничої справи до Державного реєстру можна звертатися до Держкомінформу України, сектор Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції (01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2, кімн. 708; тел. 229-51-56) та відповідні регіональні підрозділи.

 


Зразок


№ _________ від _________

Державний комітет телебачення
і радіомовлення України

З А Я В А

 

Згідно із Законом України “Про видавничу справу” просимо/шу/ внести до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції (повна та скорочена назва, організаційно-правова форма юридичної особи відповідно до установчих документів; прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – суб’єкта видавничої справи, серія і номер паспорта, ким і коли виданий).

 

Повідомляємо/ю/ основні відомості про суб’єкта видавничої справи:

засновник (співзасновники) – ( прізвище, ім’я, по батькові, серія і номер паспорта, ким і коли виданий; повне найменування юридичної особи, місцезнаходження, номери засобів зв’язку та банківських рахунків)
вид діяльності у видавничій справі (видавнича діяльність чи/та виготовлення видавничої продукції або/та розповсюдження видавничої продукції)
місцезнаходження (місце проживання) − ( юридична , фактична, поштова адреси з поштовими індексами)
ідентифікаційний код (ЄДРПОУ)
номери засобів зв’язку
розрахунковий рахунок №

прізвище, ім’я, по батькові керівника (посада)
прізвище, ім’я, по батькові заступника (посада)

мови, якими планується випускати чи розповсюджувати видавничу продукцію

джерела надходження видавничої продукції для розповсюдження (вітчизняні, зарубіжні, з яких країн)

джерела фінансового та матеріального забезпечення діяльності у видавничій справі

У разі зміни даних, вказаних у заяві, зобов’язуємося протягом місяця, з дня, коли такі зміни відбудуться, повідомити Держкомтелерадіо.


Перелік документів, що додаються:

МП

(Посада, прізвище та підпис керівника)


 

До заяви про внесення суб’єкта видавничої справи до Державного реєстру додаються:

нотаріально засвідчена копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи чи фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності;

нотаріально засвідчені копії установчих документів (статут або положення, якими передбачено провадження видавничої діяльності, виготовлення та розповсюдження видавничої продукції, установчий договір);

передбачувані дані про річний обсяг діяльності у видавничій справі :

видавнича діяльність ( навести перелік або вказати кількість і тематику неперіодичних видань, що готуються до випуску);

виготовлення видавничої продукції (вказати, яку видавничу продукцію планується тиражувати на власному обладнанні /свої видання та/або замовлення інших видавців/ і на яку суму);

розповсюдження видавничої продукції (назвати видавців, неперіодичні видання яких планується розповсюджувати).

До заяви про внесення змін до Державного реєстру, крім вказаних документів, додається копія попереднього свідоцтва про внесення до Державного реєстру.

 


Зразок


№ _________ від _________

Державний комітет телебачення
і радіомовлення України

З А Я В А

 

Згідно із Законом України “Про видавничу справу” просимо/шу/ внести зміни до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції і видати нове свідоцтво (повна та скорочена назва, організаційно-правова форма юридичної особи відповідно до установчих документів; прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи – суб’єкта видавничої справи, серія і номер паспорта, ким і коли виданий) у зв’язку із ___________________________________________________________________________.

Повідомляємо/ю/ основні відомості про суб’єкта видавничої справи:

засновник (співзасновники) – ( прізвище, ім’я, по батькові, серія і номер паспорта, ким і коли виданий; повне найменування юридичної особи, місцезнаходження, номери засобів зв’язку та банківських рахунків)

вид діяльності у видавничій справі (видавнича діяльність чи/та виготовлення видавничої продукції або/та розповсюдження видавничої продукції)

місцезнаходження (місце проживання) − (юридична , фактична, поштова адреси з поштовими індексами)

ідентифікаційний код (ЄДРПОУ)

номери засобів зв’язку
розрахунковий рахунок №

прізвище, ім’я, по батькові керівника (посада)
прізвище, ім’я, по батькові заступника (посада)

мови, якими планується випускати чи розповсюджувати видавничу продукцію

джерела надходження видавничої продукції для розповсюдження (вітчизняні, зарубіжні, з яких країн)

джерела фінансового та матеріального забезпечення діяльності у видавничій справі

У разі зміни даних, вказаних у заяві, зобов’язуємося протягом місяця, з дня, коли такі зміни відбудуться, повідомити Держкомтелерадіо.

Перелік документів, що додаються:

МП
(Посада, прізвище та підпис керівника)

 

Державний комітет телебачення і радіомовлення україни.