ЩО ТАКЕ АСОЦІАЦІЯ «НОВОМЕДІА»?

Асоціація «Новомедіа» – це міжнародна громадська журналістська організація. Вона була заснована у 2004 році за ініціативи журналіста Руслана Кухарчука. Організація об’єднує журналістів та інших творчих працівників засобів масової інформації, які є християнами різних конфесій. Таким чином «Новомедіа» – це об’єднання людей, основане на духовній єдності та професійних інтересах.

Нині членами Асоціації є близько п’ятисот людей, які працюють як у світських, так і в релігійних засобах масової інформації. Організація має представництва у більшості регіонів України. Також члени Асоціації живуть у Російській Федерації, Сполучених Штатах Америки та Канаді.

Асоціація виконує функції сполучної ланки між релігійними організаціями та ЗМІ, щоб допомогти їм налагодити діалог та усунути конфронтацію. У рамках втілення цього завдання вже здійснено більше 30-ти партнерських проектів – на запрошення різних організацій, церков і мас-медіа в Україні та за її межами. З 2007 року налагоджена тісна співпраця з Оксфордським центром релігії та суспільного життя – дві організації спільно провели кілька публічних заходів.

Серед важливих завдань «Новомедіа» – здійснення моніторингу інформаційного простору, а також підвищення професійного рівня у висвітленні релігійної тематики у секулярних медіа.  Для цього Асоціація здійснює інтенсивний діалог зі світськими ЗМІ, а також профільними державними відомствами.

Асоціація «Новомедіа» має підтримку та благословення майже від всіх найбільших церковних об’єднань України. За ініціативою організації кожну першу неділю грудня в Україні відбувається Національна молитва за ЗМІ.

Презентація “Новомедіа” (формат .pdf 1,5 Мб)

Наше гасло: «Трансформація ЗМІ  → Трансформація суспільства»

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У МІСІЇ «НОВОМЕДІА»?

1. Членство в Асоціації

Якщо Ви християнин та журналіст (або бажаєте працювати у сфері медіа), прагнете покращувати суспільство через ЗМІ, переконані, що трансформація суспільства можлива через трансформацію ЗМІ, хочете професійно зростати, – ми з радістю запрошуємо Вас до команди однодумців. Для цього зв’яжіться з офісом «Новомедіа», щоб дізнатися, як стати членом Асоціації. Варто зазначити, що ми об’єднуємо не лише чинних працівників ЗМІ – якщо Ви ідейно підтримуєте цілі та роботу Асоціації, також можете стати одним із нас.

Засоби масової інформації справедливо називають четвертою владою – після законодавчої, виконавчої та судової. Ми живемо у епоху інформаційних війн, коли першість належить не залізній зброї, а слову, повідомленню, інформації. Тому працівники ЗМІ, які сповідують християнство та будують своє життя на євангельському вченні, об’єднуються навколо Асоціації «Новомедіа». Таким чином члени Асоціації намагаються стати впливовою силою у відповідності із вимогами сучасного світу. Асоціація «Новомедіа» прагне допомогти журналістам-християнам. Ми готові відстоювати інтереси своїх членів на всіх рівнях, а також всіляко допомагати їм.

2. Спільні проекти Асоціація «Новомедіа» відкрита до спільної реалізації важливих проектів із різними інституціями – засобами масової інформації, церквами, громадськими та благодійними організаціями. Йдеться про журналістські, навчальні, дослідницькі, наукові, інформаційні, освітні та інші суміжні проекти. Якщо у Вас виникла ідея корисного співробітництва – сміливо виходьте на зв’язок і будемо шукати спільне для співпраці. Ми переконані, що є чимало справ, які ми зможемо реалізувати лише об’єднаними зусиллями, допомагаючи один одному.

3. Солідарність 

Вашу солідарність з нами Ви можете продемонструвати кількома способами:

– розкажіть про «Новомедіа» своїм знайомим, колегам, у церкві (хтось з них, можливо, давно шукає контакту з подібною організацією);

– якщо Ви віруюча людина, будь ласка, моліться за Асоціацію «Новомедіа» та засоби масової інформації;

– допоможіть нам діяти ширше і краще своїми грошовими внесками.

РОБОТА АСОЦІАЦІЇ «НОВОМЕДІА»

Починаючи з 2004-го року, ми регулярно проводимо міжнародні, національні і локальні заходи. Найбільшими з них можна назвати такі:

 • 7 національних конференцій для працівників ЗМІ
 • 3 регіональні конференції
 • 6 форумів «Християнство online»
 • 2 навчальні курси із телевиробництва
 • 4 навчальні курси із газетної журналістики та верстки
 • 3 навчальні курси «PR для церков та релігійних організацій»
 • 4 фестивалі телерадіопрограм
 • 4 конкурси християнських сайтів
 • 3 семінари зі створення сайтів та блогів
 • 3 «круглі» столи для співробітників світських ЗМІ
 • безліч семінарів та курсів для церков та релігійних організацій зі створення інформаційних відділів (прес-центрів)

Усі ці спеціалізовані заходи відвідали більше 1500 учасників. Асоціація «Новомедіа» є тренінговим та консультаційним центром. Регулярно готує та випускає навчальні матеріали: бюлетеніDVD та аудіо диски, проводить дискусійні клуби, допомагає професійно розвиватися студентам та журналістам-початківцям.

Також організація проводить активну роботу з вищими навчальними закладами країни. Налагоджує тісні зв’язки з профільними факультетами та кафедрами. Серед таких вузів – Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Національні університети «Києво-Могилянська академія» та «Острозька академія», Луганський національний університет ім. Т. Шевченка, Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля, Черкаський національний університет     ім. Б. Хмельницького. Наші фахівці проводять для студентів тренінги на тему «Висвітлення релігійної тематики у світських ЗМІ». Також постійно діє творчий конкурс для студентів на дану тематику.

ЧЛЕНИ АСОЦІАЦІЇ ТА УЧАСНИКИ ЇЇ ЗАХОДІВ – ЦЕ:

Практикуючі християни різних конфесій: п’ятидесятники, харизмати, баптисти, католики, православні, адвентисти, пресвітеріани, методисти.

Співробітники різних ЗМІ: телеканалів «Інтер», НТН, СТБ,  Першого ділового, СІТІ, 5-го каналу, «Гласу», 1+1, ICTV, Нового каналу, ТВі, регіональних телекомпаній; газет і журналів «Сьогодні», «Коммерсант», «Україна молода», «Газета по-киевски», «Блик», «Профіль», «Народна армія»; інформагентств «Укрінформ», «Інтерфакс» та багатьох інших світських та релігійних ЗМІ.

Мешканці різних країн: України, Росії, Білорусі, Литви, Латвії, Молдови, Польщі, США, Норвегії, Канади.

«Спільно  зі своїми однодумцями ми докладаємо чималих зусиль для створення здорового інформаційного простору. Такого, у якому є високопрофесійні релігійні ЗМІ, та в якому світські мас-медіа чесно та гідно представляють християнство у всьому його різноманітті».  

Руслан Кухарчук, президент Асоціації журналістів «Новомедіа»

«Спільно  зі своїми однодумцями ми докладаємо чималих зусиль для створення здорового інформаційного простору. Такого, у якому є високопрофесійні релігійні ЗМІ, та в якому світські мас-медіа чесно та гідно представляють християнство у всьому його різноманітті».

Володимир Різун, директор Інституту журналістики
Київського національного університету ім. Т. Шевченка

«Ваша організація взялася за справу дуже важливу для української журналістики – пропагувати християнські цінності та впроваджувати їх в професійну діяльність. Ми повинні визнати, що українській журналістиці саме цього бракує, цих принципів. Через це місія, яку має Асоціація «Новомедіа», є дуже важливою. Успіхів вам!»

Додаткову інформацію про членство в Асоціації «Новомедіа» і користь посвідчення читайте ТУТ!