Користь від членства в Асоціації і посвідчення - Асоціація "Новомедіа"

Користь від членства в Асоціації і посвідчення

Асоціація журналістів «Новомедіа» існує з 2004 року. За цей час членами організації стали більше п’ятисот чоловік. Нас часто запитують, які є переваги в формальному членстві, які є права і обов’язки у новомедійників?

Почнемо з обов’язків …

Ми заохочуємо, щоб кожен новомедійник на своєму рівні активно представляв організацію. Також при заповненні заявки на членство кожен кандидат вказує, чим саме він може бути корисними «Новомедіа». Хтось може писати тексти, знімати або монтувати, інші ж допомагати в адміністративній роботі при проведенні масштабних заходів (дзвінки, допомога на місці), хтось сильний в графічному дизайні. Так, як наша організація громадська і функціонує нашою спільною працею, ми періодично можемо звернутися за допомогою до наших друзям. Наприклад, допомогти в їхньому місті, розвісити афіші в університеті та  інші подібні завдання.

А тепер про переваги членства в організації …

По-перше, немає іншої подібної організації, що об’єднує медійників зі світських і релігійних ЗМІ. До нас часто звертаються з різними питаннями, що стосуються прав журналіста, просять допомоги та консультації. Хтось шукає вакансії, комусь потрібна юридична допомога, деякі відкривають медіа або запускають прес-центр, одним словом – тематика велика. Ми не можемо допомогти всім, тому пріоритетно в центрі наших зусиль саме члени Асоціації. Навіть, якщо офіс не може відповісти на запит новомедійника, ми намагаємося знайти компетентну людину  і створити комунікацію між ними. Завдяки цим корисним знайомствам зав’язувалась продуктивна співпраця  в майбутньому. А також не забуваємо про закриту групу у фейсбуці, де публікуємо вакансії і корисну інформацію для журналістів.

По-друге, для членів «Новомедіа» передбачено пільговий внесок за участь в різних навчальних і корпоративних заходах.

По-третє, посвідчення члена «Новомедіа». Хоч Асоціація і не є засобом масової інформації, ми маємо власні ресурси, новомедійники також в більшості відносяться до певних ЗМІ, де публікується і тиражується медіаконтент. Перевага ще в тому, що Асоціація має статут міжнародної організації, має представництва за кордоном. Тому на посвідченні інформація вказана на українською і англійською мовами, «член Асоціації журналістів», «ПРЕСА» і «PRESS». Це дозволяє використовувати посвідчення в різних країнах.

Яка користь від персонального посвідчення «Новомедіа»? Відповісти на це питання ми попросили членів організації, які вже давно володіють даною прес-картою …

Знімає перешкоди в журналістській діяльності

Олександр Володін, Дніпропетровськ

«Посвідчення – вельми корисна штука. Постійно ношу його з собою. Використовую в конфліктних або в потенційно конфліктних ситуаціях в якості своєрідного інгібітору. Два приклади з безлічі випадків … Я працюю технічним письменником і в своїй діяльності активно використовую фото- і відеоапаратуру. Одного разу я виконував фотозйомку сільгосптехніки “на природі”. Закінчивши з технікою, я вирішив познімати і саму природу (був гарний захід). Але я не врахував, що в напрямку заходу, метрів за двісті від мого розташування, є і більш прозаїчний об’єкт – один з міських сміттєвих полігонів. Як тільки я направив об’єктив в бік полігону, відразу ж звідти до мене рушили два здоровенних охоронця, та ще й зі службовою собакою без повідка і намордника. Вони заявили, що полігон – режимний об’єкт, і рішуче (якщо не сказати – нахабно) зажадали від мене видалити в їх присутності всі кадри з ним. Я показав їм посвідчення преси від «Новомедіа» і поцікавився, чи збираються вони перешкоджати мені в моїй законній професійній журналістській діяльності, і чи потрібно мені викликати міліцію з цього приводу. Їх запал миттєво охолов, і вони стали пояснювати, що  нічого поганого не мали на увазі, я, звичайно ж, можу знімати, але керівництво сильно стурбоване можливістю провокацій. Мабуть, не все гаразд було в “датському королівстві”, і посадовці мали причини непокоїтися. Я вирішив конфлікт не роздувати. Спочатку пояснив хлопцям, що можу знімати де завгодно і що завгодно, якщо це не порушує закони України. Вони погодилися. Ну а потім я їх заспокоїв, сказав, що знімав не полігон, а захід сонця, і навіть показав пару кадрів. Вони зраділи, і розійшлися  ми цілком дружньо, навіть вівчарка помахала мені хвостом ».

Володимир Федощук, Київ

«Пред’являв посвідчення, як доказ мого статусу журналіста, отримував доступ під час подій Майдану. Неодноразово допомагало отримувати доступ і на інші заходи ».

 

 

 

Вадим Родославов, Одеса

«Після трагічних подій в Одесі 2 травня, створилася ” Група 2-го травня “. Зоя Казанжи (тоді заступник губернатора) через фейсбук запросила всіх бажаючих на прес-конференцію з цього приводу в обладміністрацію. Я поїхав. Виявилося, пускають не всіх бажаючих, а тільки журналістів. Час тоді був неспокійний. Ось тут і врятувало мене новомедійное посвідчення ». Багато новомедійників є співробітниками CBN. Їх знімальні команди роблять різні соціальні сюжети, в тому числі і в зоні АТО. Щоб отримати спеціальну перепустку, потрібно довести свою причетність до медіа. В цьому випадку допомогло доказ у вигляді членства в журналістській організації.

Ернесто-Валерій Нестеренко-Шатро, Київ

«На Подолі в Києві один раз проходив марафон, всі вулиці були перекриті поліцією. Нам потрібно було зробити відео і фотозвіт з цієї акції. Посвідчення провело нас через п’ять постів ДАІ. Ми змогли зупинитися, де бігли марафонці і зробили класний репортаж із заходу на фоні фінішу».

 

 

Олександр Плотніков, Київ

«Нещодавно я відвідав міжнародне авіашоу в Бельгії на військовій базі. Пропустили за посвідченням Рress від Новомедіа. Зробив гарні фотографії і не сплачував за квиток. До речі, квиток коштував 15 євро».

 

 

Ігор Шіпіцін, Нью Йорк

«Коли я з камерою це завжди привертає увагу. Тому посвідчення просто необхідно, воно захищає право журналіста знімати або фотографувати. Спасибі Новомедіа!»

Змінює ставлення оточуючих

Олександр Шульга, Київ

Один раз брав квитки на потяг  і пред’являв, як посвідчення, що підтверджує особи. Також при доступі до досить закритих джерел посвідчення було підставою, чому я цікавлюся. Так що користь є. І цього року я також хочу отримати посвідчення!

 

 

Олександр Володін, Дніпропетровськ

«У магазині АТБ виник конфлікт охорони з покупцем з приводу пошкодженої, нібито саме ним, упаковки крупи. Крупа розсипалася по підлозі, і охорона вимагала заплатити за продукт, як за придбаний. Дійшло до крику і спроб фізичного впливу. Я був недалеко, вирішив втрутитися і поцікавився, що трапилося. На що мені охоронці порадили йти своєю дорогою. Тоді я дістав посвідчення ПРЕСА і фотоапарат (звичайну “мильницю”). Відразу ж намалювалася адміністратор залу, розігнала охорону, вибачилася перед покупцем і ввічливо попросила мене не поширювати інформацію про цей конфлікт. Я погодився, і питання було закрите. До речі, з тих пір в тому АТБ охоронці і продавці, які брали участь в конфлікті, вітаються зі мною першими. Крім того, досить допомагає посвідчення і при спілкуванні з представниками правоохоронних органів ».

Інна Головньова, Київ

«На жаль, сфера обслуговування в Україні залишає бажати кращого. Всі ми часто боремося за свої права: щоб не курили в громадських місцях, щоб не вимагали хабарі, надавали належні послуги в лікарні чи не розпивали алкоголь в поїзді і т.д. Мене не раз виручало посвідчення. Коли бачили карту «преса», було вже зовсім інше ставлення ».

 

Допомагає в міжнародних поїздках

Едуард Сівець, український місіонер в Африці

«Мені якось ID допомогло пройти і знімати на території конференц-центру KACC в Найробі (Африка). Причому зйомка там заборонена. Ну а вид зверху легендарного хмарочоса – окрема тема, – зміг все це побачити, завдяки посвідченню «Новомедіа».

 

 

Тетяна Пінчук, Київ

«Мені посвідчення Асоціації « Новомедіа » допомогло акредитуватися і потрапляти на прес-конференції, призначені, зрозуміло, тільки для представників ЗМІ. Також під час оформлення візи на міжнародну конференцію в Консульстві Польщі мені не тільки допомогли отримати візу, а й дали шенген на 5 років, враховуючи статус журналіста міжнародної організації ».

 

Ольга Бідненко, Київ

«Крім різних заходів, на які я проходжу як журналіст, пред’являючи прес-карту, я можу безкоштовно відвідувати музеї і виставки за кордоном, так як я багато подорожую і це дуже чудово та  економно».

 

 

Людмила Жакун, Ірпінь

«Я маю посвідчення редактора від релігійної організації, де працюю. Але в основному демонструю саме новомедійне, в тому числі і в поїздках. Тому, що воно має дещо інший статус: «міжнародна громадська журналістська асоціація». Це впливово і солідно! »

 

 

 

Відкриває двері для навчання

Анна Артюх, Херсон

«Дуже вдячна «Новомедіа », членство в асоціації. Наявність посвідчення допомагає мені приймати участь в різних тренінгах для журналістів. Це дає можливість здобувати нові знання та корисну інформацію, як журналісту  початківцю! Багато хто знає про нашу Асоціацію. Кажуть, що велика перевага наших посвідчень в тому, що вони дублюються англійською мовою. Це дає можливість працювати не тільки в нашій країні ».

Підіб`ємо підсумки …

1. Акредитація на різні заходи.

2. Можливість відправляти журналістські запити і мати пріоритет на отримання інформації від органів влади.

3. Захист своїх професійних і громадянських прав.

4. Справедливе вирішення конфліктних ситуацій.

6. Широке сприяння у відрядженнях і міжнародних поїздках.

7. Надає всі права і можливості, передбачені законодавством для працівників ЗМІ.

Посвідчення журналіста від «Новомедіа» – документ, що засвідчує вашу професійну належність до медіа. Це той документ, який повинен бути з вами завжди, будь ви у своєму рідному місті  чи у відрядженні. Наявність такої картки значно  спростить вашу професійну діяльність і захистить в різних ситуаціях.

А ви вже отримали членське посвідчення від Асоціації журналістів «Новомедіа»?