Інститут Медіа Права та Інтерньюз Нетворк оголошують про конкурс для участі у літній школі з медіа-права, яка триватиме з 25 липня до 12 серпня 2005 року у Києві. Літня школа з медіа права – це професійна навчальна програма для юристів, які бажають отримати поглиблені знання з широкого кола питань, що стосуються зокрема свободи слова та інформації, діяльності засобів масової інформації, захисту честі, гідності та ділової репутації, захисту приватного життя людини, регулювання телерадіомовлення. У межах навчальної програми значна увага приділятиметься міжнародним та європейським стандартам у галузі медіа права зокрема Європейській конвенції з прав людини та практиці Європейського суду з прав людини.
Програма розрахована на юристів, які працюють у засобах масової інформації, в органах державної влади, у недержавних організаціях або займаються адвокатською діяльністю чи іншою приватною юридичною практикою. Також у Літній школі можуть брати участь студенти старших курсів юридичних факультетів та випускники, які не мають досвіду роботи, однак зацікавлені у майбутньому займатися проблематикою медіа права. Учасники можуть бути з будь-якого регіону України.
Загальна група складатиметься з 20-25 осіб.
Літня школа проходитиме у Києві в офісі Інтерньюз Україна за адресою: вул. Ризька, 15.
Навчання триватиме з 25 липня по 12 серпня 2005 року.
Навчальний курс включатиме такі теми:
* свобода вираження поглядів: американський та європейський підходи;
* Європейська конвенція з прав людини;
процедура звернення до Європейського суду з прав людини;
* практика Європейського суду з прав людини у інформаційних справах;
* позови про захист честі, гідності та ділової репутації (дифамація);
* звільнення від відповідальності за дифамацію;
* право на інформацію, доступ до інформації;
* захист приватного життя;
* правове регулювання висвітлення діяльності органів державної влади, судових органів та органів місцевого самоврядування;
* право на захист журналістських джерел;
* авторські та суміжні права журналістів та ЗМІ;
* особливості регулювання друкованих та електронних ЗМІ;
* ліцензування каналів мовлення;
* проблеми та перспективи створення громадського телерадіомовлення;
* професійні спілки та саморегулювання журналістів;
* особливості регулювання Інтернету;
* регулювання реклами та спонсорства;
* законодавство про захист суспільної моралі;
* особливості діяльності ЗМІ у передвиборчий період.
Заняття проводитимуть українські та зарубіжні експерти. Програма розрахована на інтенсивне навчання. По завершенню кожен отримає Диплом про проходження Літньої школи з медіа права. Учні мають відвідувати всі заняття та не можуть поєднувати навчання з роботою.
Той, хто відвідуватиме менше 80 відсотків занять, буде відрахований.
Участь у Літній школі безкоштовна. Учням з регіонів буде сплачено витрати за проїзд та проживання у Києві протягом навчання. Також всі учні отримають безкоштовно навчальну літературу.
Кандидати до Літньої школи проходитимуть конкурсний відбір. Для участі у конкурсі необхідно надіслати до Інституту Медіа Права заповнену анкету.
Останній термін подання анкети: 23 червня 2005 року. Про результати відбору організатори повідомлять кандидатів не пізніше 1 липня 2005 року.
У разі виникнення питань щодо Літньої школи Ви можете звертатися до Тараса Шевченка або Тетяни Олексіюк за телефоном (044) 458 4440 або електронною поштою: info@medialaw.kiev.ua
Інститут Медіа Права