2014 для Асоціації “Новомедіа” – ювілейний! Цього року організація святкує десятиріччя і підводить підсумки. Пропонуємо ознайомитися з основними великими проектами, реалезованнимі за десятиліття “Новомедіа”.
1. Конференції Асоціації «Новомедіа» ( з 2013 року називається Християнський Медіа Вікенд ). Ця щорічна подія проходить різних регіонах країни. На ці зустрічі приїжджають віруючі журналісти, а також представники прес-служб церков. Завдання – командоутворення, спілкування, відпочинок, молитва за ЗМІ, визначення стратегії на наступний рік.
2. Міжнародний Форум «Новомедіа». Це найбільший за своїм масштабом проект «Новомедіа». Вперше Форум відбувся в 2011 році і з того часу став щорічним. Це одне з найбільших журналістських подій в Україні. Сотні делегатів, більш ніж 50 спікерів, декілька паралельних потоків. Завдання – зібрати на одному майданчику на кілька днів максимальну кількість топ- фахівців з сфери ЗМІ для обміну досвідом і взаємного навчання. В рамках Форуму проводяться семінари, дискусії, виставки, конкурси відеоробіт та багато іншого. Гасло форуму: «Нові медіа і вічні цінності».
3. Novomedia Awards. Регулярно проводиться моніторинг висвітлення вічних цінностей в ЗМІ. В рамках щорічної церемонії Novomedia Awards Асоціація вшановує окремих журналістів і цілі редакції, які компетентно висвітлюють теми віри, церкви і християнських цінностей. Під час урочистої церемонії переможці отримують спеціальну статуетку. Координує проект Юлія Солоха.
4. «Християнство онлайн». Спеціалізований напрямок з розвитку інтернет -сегменту. Минуло 6 однойменних великих конференцій, а також кілька років поспіль – щомісячні освітні зустрічі клубу «Християнство онлайн». Керівник Інтернет-департаменту «Новомедіа» – Денис Семенюк, член правління асоціації.
5. Конкурси сайтів. За час свого існування «Новомедіа» провела 4 конкурси християнських сайтів. У кожному з них брали участь близько 200 ресурсів. Переможцям конкурсу надали допомогу та підтримку в розвитку. Нагороджували в категоріях: бібліотеки, Біблія і вчення; бізнес та організації; каталоги і портали; приватні; освіта і наука; спілкування та розваги; служіння; творчість; християнські ЗМІ; церкви.
6. Інтенсивні освітні курси
- «Створення газет і журналів від А до Я». Це формат чотириденної навчальної програми. Два дні теорії, два дні практики. Учасники самостійно повністю готують до випуску дві різні газети. У процесі видання студенти розподіляють між собою ролі журналіста, редактора, коректора, верстальника і дизайнера.
- «Телешкола». Навчання та тренінги проводять досвідчені телевізійні працівники національних телеканалів. Два дні – лекції, а наступні два дні – робота в умовах реального виробництва теленовин : виїзні зйомки, написання сюжетів, монтаж, зведення інформаційного випуску.
- «АйТіШкола». Перше заняття в школі стартувало 17 березня 2012 року. Всього було 32 уроки. Близько 20 учнів у дружній групі самостійно створювали та адміністрували сайти, розбиралися в існуючих веб-технологіях. Друга школа почалася в тому ж році у вересні.
- «Радіокурс». Цей інтенсивний курс пройшов в квітні 2011 року. Після завершення навчання, учасники створили 4 радіопрограми. Цей курс став спільним проектом Асоціації журналістів «Новомедіа» та «Радіо Марія» в Україні.
- «PR для церков і релігійних організацій». Ця навчальна програма реалізується як у Києві на базі центрального офісу «Новомедіа», так і в регіонах на запрошення помісних церков. Випущений комплект з 10 DVD на цю тему. У навчанні викладаються такі теми: робота інформвідділу церкви, антикризовий PR, внутрішній і зовнішній піар, як працювати зі ЗМІ, маркетингові стратегії і функціонування прес-служби.
7. Міжнародні партнерські проекти
- Круглий стіл «Релігійна тематика у вікні світських ЗМІ». Ініціатором події став Оксфордський центру релігії та суспільного життя. Організацією в Україні займалася команда «Новомедіа». Участь взяли журналісти провідних українських медіа. Дискусія в такому форматі проходила вперше в Україні. Спеціальними гостями були Террі Меттінглі (США) і Арні Фельдстад (Норвегія). У зустрічі брали участь близько 30 світських журналістів.
- Європейська конференція. 27-29 вересня 2012 близько 30 медіа-працівників з 20-ти країн світу брали участь у Європейській конференції журналістів, яка проходила в Києві. Організатором заходу виступила організація The Media Project . Основні учасники – професійні журналісти міжнародного рівня з істотним досвідом роботи в ЗМІ. «Новомедіа» виступала господарською стороною.
8. Школа «Новий журналіст»
У 2011 році Асоціація відкрила школу «Новий журналіст» – навчальний курс, що триває два місяці. Більш ніж 15 викладачів та більше 30 предметів. Багато практичних завдань. Навчання проходить по суботах. Після складання тесту і виконання всіх домашніх завдань випускники отримують Сертифікат. Деканом школи є Зоя Нікітюк.
9. Книга «Новий журналіст» (навчальний посібник)
Асоціація «Новомедіа» сповідує системний підхід у процесі профільного навчання. Саме тому ми створили свій власний підручник – книга «Новий журналіст». 9 авторів, 18 глав, 5 рецензентів. Книга успішно поширюється в спеціалізованих навчальних закладах по всій Україні і користується попитом серед студентів і викладачів журналістських спеціальностей.
10. Відвідування університетів. У 25 університетах Асоціація організувала заходи для студентів . Під час туру по українським ВНЗ проводяться лекції та майстер-класи з журналістики. Також презентується спеціальний навчальний курс «Висвітлення релігійної тематики у світських ЗМІ», «Інтернет- журналістика» та інші.
11. «Медіаленд». Це – кампанія з просування в ЗМІ корисного та безпечного контенту для дітей. Для досягнення цієї мети проводимо з’їзди творців відповідного контенту. Проводимо конкурси та фестивалі для дітей. Окрема увага приділяється навчанню батьків і дітей безпечному користуванню Інтернетом. Експерти «Новомедіа» в якості тренерів виступають на найбільшому з’їзді юних журналістів. З 2014 року проводимо Фестиваль дитячої анімації. Координатор проекту – Тетяна Пінчук, член правління Асоціації «Новомедіа».
12. Конкурси відеоробіт. В рамках Міжнародного Форуму «Новомедіа» вже не вперше проводяться соціальні конкурси відеоробіт: в 2011 – «Любов – це…», в 2012 – «Цінуй життя», в 2013 – «Обережно! Діти!»