На першому занятті “нові журналісти” дізнаються історію розвитку вітчизняної і зарубіжної журналістики, познайомляться між собою та з жанрами журналістики. А також вчитимуться писати гарні тексти і отримають настанови на період навчання.
Що буде на початковому занятті
«Введення у вітчизняну і зарубіжну журналістику». Початкове заняття, на якому студенти Школи дізнаються як давно існує прямий ефір на телебаченні, як називалася перша газета, що видавалася в Україні, і запам’ятають імена осіб, які вплинули на журналістику. Викладатиме таку тему Руслан Кухарчук, журналіст, медіаменеджер і голова Асоціації “Новомедіа”.
Розуміти різницю між новиною, статтею і нарисом і не писати репортаж як новину, а нарис як статтю. А також розуміти, який матеріал можна починати словами “Світало…”, а який –ні в якому разі. Про це – на занятті про жанри журналістики.
Друга частина заняття буде присвячена написанню гарних текстів. Викладають Зоя Нікітюк, журналіст і координатор Школи, разом з випускаючим редактором журналу «Рубежі здоров’я» Любов’ю Гасановою. Тут студенти дізнаються, з чого почати і чим закінчити текст, навчаться писати просто про складне і цікаво про нецікаве і, звичайно, раз і назавжди попрощаються зі страхом «чистого аркуша».
Коли стартує школа “Новий журналіст”
Нагадаємо, п’ята школа «Новий журналіст» стартує 1 лютого. Заняття триватимуть два місяці. У подарунок кожному студентові – «свіжий» навчальний посібник «Новий журналіст».
Запис до Школи тут.
У рамках Школи всі бажаючі можуть відвідувати семінари одноразово.
Прес-центр «Новомедіа»