Кольорове телебачення за допомогою панчіх, дієтична водопровідна вода, спагетійні дерева, Монті Пайтон з літаючими пінгвінами у тропіках.

Класичним вважається репортаж ВВС 1957 року про рекордний врожай спагетів Італії. Після нього британці дзвонили до корпорації і питали, як виростити власне спагетійне дерево.

Мережа фастфудів мексиканської кухні Taco Bell у 1996 купила цілу шпальту у The New York Times і розмістила на ній оголошення, що з метою зменшення національного боргу викупила в уряду Дзвін Свободи (Liberty Bell, символ американської незалежності), і відтепер він зватиметься Taco Liberty Bell. Коли на прес-конференції у прес-секретаря Білого дому Майка МакКарі спитали, чи правда це, він відповів, що меморіал Лінкольну також проданий і буде перейменований на Lincoln Mercury Memorial (Lincoln Mercury – автодилерська компанія).

У 2004 британський кулінарний канал GMTV показав «спеціальний дієтичний фільтр для води, завдяки якому ви втрачаєте 10 кг за 4 місяці». Надійшло 10 тисяч замовлень.

У 1998 в часописі New Mexicans for Science and Reason з’явилася стаття про плани уряду штату Алабама змінити значення числа Пі. Вперше ідея згадується в романі Роберта Хайнлайна «Чужий в чужій країні».

Burger King у 1998 замовив оголошення в USA Today, в якому йшлося про появу нового гамбургера для шульг – у ньому «соус витікав зі зручного для них боку». Покупці не лише замовляли ці гамбургери, але й просили старі, «бо я праворукий».

ВВС в 1965 розповіла про тестовий запуск smell-o-vision – «запахобачення». Глядачі дзвонили і повідомляли, що дійсно чули аромати з телевізорів. У 2007 корпорація повторила жарт, замінивши телевізори на свій сайт.

У 1950 телебачення Нідерландів повідомило, що Пізанська вежа нарешті впала. Шоковані глядачі дзвонили і вимагали підтвердження.

Шведське громадське телебачення у 1962 році зробило п’ятихвилинний сюжет про те, як перетворити чорно-білий телевізор на кольоровий власноруч за допомогою нейлонових панчіх. Пояснення роботи винаходу з точки зору фізики займало значну частину сюжету.

У 1980 ВВС повідомило, що Біг Бен стане цифровим, а у 2008 – про відкриття колонії літаючих пінгвінів. Террі Джонс з Монті Пайтона на відео проводжав пінгвінів в Антарктиді і зустрічав у тропічних лісах.

Британський астроном сер Патрік Мур 1976 року в ефірі радіо ВВС розповів слухачам про гравітаційний ефект зближення двох планет, завдяки якому о 9:43 цього дня люди стануть легшими. Він запропонував підстрибнути і відчути «дивне відчуття, ніби ви пливете». Десятки слухачів подзвонили і підтвердили ефект.

Бостонське радіо WAAF у 1998 повідомило про смерть мера міста в автокатастрофі. Оскільки він на той момент якраз летів у літаку, зв’язку не було і багато хто повірив. Жартівників звільнили.

У тому ж році діджей місцевої британської станції подзвонив Нельсону Манделі та поговорив з ним, імітуючи Тоні Блера.

Новозеландське радіо, отримавши згоду прем’єр-міністра, повідомило про новий закон, яким в країні забороняється використання мобільних телефонів.  Сотні слухачів зателефонували в студію, щоб висловити свій гнів.

«Медіаграмотність»