22 березня в Києві пройшли  експертні обговорення щодо реалізації інтересів християн різних конфесій у системі Національної суспільної телерадіокомпанії України.  В обговоренні взяли участь провідні журналісти, представники медійних  громадських організацій, а також представники церков різних християнських конфесій.

Руслан Кухарчук, президент Асоціації «Новомедіа», доповідав про реалізацію норм  профільного закону, а також про місію суспільного телерадіомовлення щодо задоволення інформаційних потреб найбільших соціальних груп.

Елеонора Дібрівна,  МГО Асоціація «Новомедіа», юрист. Виступила із аналізом досвіду міжнародних країн в контексті законодавчого забезпечення інтересів християн в інформаційному полі.

Олег Гавриш, редактор-ведучий програм «Перша шпальта» на каналі UA:Перший; заступник редактора розділу «БІЗНЕС», порталу «Новое время». Він доповідав на тему щодо форматів висвітлення релігійної тематики в Суспільному телерадіомовленні.

Михайло Канафоцький, референт Української греко-католицької церкви. Він розкрив тему «Церква і соціальні комунікації: українські реалії». Спікер висловив міркування щодо сучасного стану сприйняття церкви та релігії в суспільстві.

Максим Балаклицький, доктор наук із соціальних комунікацій, редактор служби новин Медіа Групи «Надія» виступив із темою: «Концепція телепрограми про релігійне життя в Україні на Суспільному телебаченні».  Він зауважив, що в рік святкування 500-ї річниці реформації церкви – реформація суспільного сприйняття релігійного життя на телебаченні є дуже актуальним.


Юлія Коломоєць, медіа-експерт, консультант з корпоративних комунікацій. Доповідала на тему «Створення Суспільного телерадіомовлення: псевдо-реформа чи зміна парадигм? Ключові вимоги для виконання його місії, мети та завдань». Експерт зазначила, що в процесі становлення Суспільного телерадіомовлення головним є не просто зміна локацій, а справжнє реформування та перехід від державо-центристської моделі до ефективного громадського контролю.

Алла Бойко, доктор філологічних наук,  професор. Висловила думку про необхідність створення спеціальності «Релігійна журналістика». Метою створення спеціальності є підвищення рівня висвітлення релігійної тематики в медіапросторі.

Лариса Побережна, автор та керівник духовно-просвітницької програми “Вічне” на телеканалі UA:Перший. Доповідала про духовне різномаїття в Україні. Вона озвучила думку про те, що позиція Ради церков має бути активно представленою на телебаченні.

Сергій Тарасенко, ведучій програми “Світло”. Висвітлив питання щодо необхідності постійного діалогу між церквами різних деномінацій та пошуку спільної мети у їх діяльності.

Борис Грисенко. Київська єврейська месіанська громада, рабин.  Рабин висловив думку про роль експертів в створенні суспільної думки про релігійну тематику. Також він зазначив, що відношення до всіх деномінацій має бути толерантним.

Галина Бабій. Радіо “Промінь”, заступник директора. UA:Перший, ведуча. Висвітлила тези про авторитет церкви у суспільстві. Також пані Галина звернула увагу на необхідність підвищення рівня експертів, які праціюють над створенням теле- та радіопрограм.

 Павло Ваценко. Телеканал “Надія”, директор виробництва та мовлення. Він визначив головну умову успіху телепродукту – необхідність врахування попиту та існування зворотнього зв’язку із споживачами інформації.

Сергій Степанюк. Медіа-група “Надія”, директор відділу комунікацій.  Спікер поділився думками про існування необхідності у якісному висвітленні вічних цінностей у медійному просторі. Пролунали цікаві тези про мораль та постмодернізм на телебаченні.

Михаїл Омельян. УПЦ Київського Патріархату, диякон, співробітник Інформаційного управління. Висловив міркування про унікальне явище в світі – Всеукраїнську раду церков. Він зазначив, що сьогодні існує необхідність популярізації теми добра та християнської любові в телерадіопросторі.


о. Богдан Савицький, Римо-католицька церква.  Отець Богдан поділився думками про публічність священників в медіапросторі у сучасному світі. Він також виразив сподівання, що об’єднання церков та  релігійних організацій зможуть створити майданчик для висвітлення Євангельських істин в суспільстві.

За результатами обговорення була ухвалена відповідна Резолюція з пропозицією ухвалити зміни до законодавства і включити до Наглядової ради НСТУ уповноваженого представника від різних деномінацій.

Більше фото ТУТ