За ініціативою народного депутата Олександра Фельдмана в Україні розпочато моніторинг рейтингових інтернет-видань на предмет проявів ксенофобії, антисемітизму й насильства, повідомляє «Німецька хвиля».

Моніторинг проводить Інститут прав людини IHRPEX, співзасновниками якого є сам Фельдман та Аманда Пол, аналітик брюссельського Європейського політичного центру.

На думку нардепа, нещодавня передвиборча кампанія підтвердила необхідність таких дій. «Ви бачили, що відбувалося у Одесі? Коментарі проти Гурвіца, що його треба відправити до Бабиного яру? А що було у Харкові, коли євреїв прирівнювали до хазарів? Ми хочемо це зупинити. Будемо подавати позови до суду на власників сайтів, на користувачів», – заявив Фельдман.

Депутат закликав власників інтернет-сторінок блокувати також розповсюдження дитячої порнографії й сцен насильства. Власники сайтів, на переконання народного депутата, повинні уможливити доступ до адрес користувачів, аби прокуратура могла проводити розслідування щодо образливих  публікацій.

У свою чергу, співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров вважає, що ініціаторам моніторингу слід бути дуже обережними. « В Україні вже була кримінальна справа, порушена тільки за те, що людина у своєму блоґу , критикуючи таке явище, послалася на відео з Youtube», – каже Захаров.  На думку правозахисника, перевірка IP-адрес порушує принцип конфіденційності в інтернеті, який за таких умов припиняє бути вільним. «Створюються можливості для стеження. За бажанням можна вирахувати кожного, хто пише», – каже Захаров. 

Правозахисник наголошує на  недосконалості статті 161 Кримінального кодексу України, яка не захищає ефективно жертв антисемітизму та ксенофобії. Він пригадує, що за всю історії незалежності України кримінальна справа за обвинуваченням у антисемітизмі провалилася за браком доказів. Захаров нагадує, що допоки лише закрили львівську  газету «Ідеаліст», яка свого часу оприлюднила список заможних євреїв, яких треба вигнати з країни.

 «Телекритика»