Спільний проект Асоціації «Новомедіа» та українських університетів «Релігійна грамотність світських журналістів» продовжує набирати обертів. Цього разу зустріч з майбутніми медійниками пройшла у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара.

image

22 грудня Руслан Кухарчук, президент Асоціації «Новомедіа», а також Андрій Макаренко, ведучий новин 5 каналу та член правління Асоціації, провели спецкурс для студентів факультету журналістики. Послухати виступи спікерів зібралося понад 70 студентів різних курсів. У програмі зустрічі було три теми.

image

Перша та головна тема – «Висвітлення релігійної тематики у світських ЗМІ». Руслан Кухарчук розповів про основні проблеми у цій царині. Навів цікаві приклади маніпулювання фактами у телевізійних сюжетах. Один з них – матеріал про реабілітаційний центр, що успішно лікує наркозалежних, але на відео різними методами намагались приховати належність центру до християнської спільноти – наприклад, під час монтажу «замалювали» християнську символіку. Ще одна хибна тенденція – звернення до церковних тем виключно на великі свята або ж під час якихось скандалів. Окрім цього президент «Новомедіа» говорив зі студентами про громадянську журналістику.

image

Своєю чергою Андрій Макаренко розповів про те, як потрапити на центральний телеканал і якісно там працювати. Свій спіч він почав словами «Кажу тільки вам, тому нікому не переказуйте…» Тому таку актуальну для студентів тему присутні (особливо, дівчата) слухали з особливим задоволенням. 

Ось деякі враження:

«Залюбки відвідала цей захід від Асоціації «Новомедіа». Тому головне моє побажання: “Хочу ще!” Дякую спікерам за натхнення та по-справжньому ефективні поради. Завдяки цьому тренінгу, я вкотре впевнилася, що журналістика – це моє. І за своє потрібно боротися» (Міла Мороз, 2-й курс)

«Дякую за змістовну і корисну інформацію. Торкнулися справді важливих тем, про які на лекціях не завжди поговориш. Спікери надихнули на нові звершення і професійну роботу в сфері медіа» (Дана Лисенко, 4-й курс)     

Керівництво факультету радо зустріло гостей та поспілкувалось з ними. Під час перерви декан, професор Володимир Демченко особисто подякував спікерам. Наприкінці візиту вони обмінялися контактами для подальшої співпраці.

 

image

image

 

Прес-центр “Новомедіа”.