Українська служба Бі-Бі-Сі закриває своє радіомовлення. В дії залишається вебсайт Бі-Бі-Сі Мій Світ. Крім української, буде припинено радіомовлення також азербайджанською, російською (за винятком окремих програм), іспанською (для Куби), в’єтнамською, китайською і турецькою мовами.

Як оголосив голова Всесвітньої служби Пітер Горрокс, 650 робочих місць із 2400 на Всесвітній службі буде закрито протягом наступних 3 років, більшість із них – протягом першого року.

Бі-Бі-Сі раніше оголосила, що закриває 5 мовних служб через скорочення бюджету корпорації. Закрито буде албанську, македонську, сербську служби, а також редакції, які випускають програми для країн Карибського регіону англійською мовою та португальською – для країн Африки.

Окрім повного закриття цих 5 мовних служб, ще 7 служб, серед яких і українська, припинять радіомовлення, але залишаться в інтернеті. Скорочено чи закрито буде багато програм Всесвітньої Служби англійською мовою, включно із “Європа сьогодні”.

Керівництво Всесвітньої служби наголошує, що це є попередніми пропозиціями, які стануть чинними тільки після консультацій із профспілками.

Проте профспілки називають скорочення “жорстокими” і планують у середу провести акцію протесту біля Буш-хауса в Лондоні – будинку, де працює Всесвітня служба Бі-Бі-Сі.

Британська телерадіомовна корпорація заявила, що звільнення на Всесвітній службі стали результатом скорочення урядового гранту, який уряд виділяє для зарубіжного мовлення.

“Ми повинні скоротити витрати у зв’язку зі зменшенням розміру гранту, який надає Міністерство закордонних справ Великої Британії, – каже голова Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі Пітер Горрокс. – І нам необхідно зосередити зусилля на тих мовних службах, у яких є найбільша потреба і які чинять найбільший вплив”.

У понеділок Бі-Бі-Сі також оголосила про закриття приблизно 200 веб-сайтів і звільнення 360 людей, зайнятих їхнім виробництвом.

Всесвітня служба Бі-Бі-Сі почала мовлення в 1932 році. Зараз її бюджет становить 272 млн фунтів на рік (близько 430 млн доларів), а загальна аудиторія теле- і радіопрограм, а також Інтернет-сайтів, досягає 241 млн людей по всьому світу.

Виробництво програм Бі-Бі-Сі для британської аудиторії фінансується за рахунок телевізійного збору – особливого податку, яку платить кожна родина, що користується телевізором. Поки що Всесвітня служба, яка досі вела мовлення 32 мовами, фінансується Міністерством закордонних справ Британії (Форін-офісом).

По материалам bbc.co.uk