Асоціації «Новомедіа» – п’ять років. На дводенну конференцію у місто Ірпінь під Києвом зібрались 130 делегатів з України, Росії, Латвії, Німеччини і Норвегії.

Вік дошкільний, а все – по-дорослому

Приймав ювілейний форум затишний комплекс «Центр християнського життя України». За вікнами – сосновий ліс і чисте повітря курорту, всередині – святковий декор, атмосфера доброзичливості та співпраці.
Офіційна програма стартує – на великому екрані відеосюжет про минулу конференцію, яка проходила на Закарпатті. Руслан Кухарчук, президент Асоціації, вітає усіх зі святом й відкриває конференцію.

image

«Новомедіа, тобі скоро до школи, скоро шість!» – відзначає співак Роман Ващук й дарує дві пісні. Біля мікрофона його змінює Юрій Решетніков – голова Департаменту у справах національностей та релігій. Він піднімає проблему висвітлення християнства у ЗМІ: «Церква – це не тільки боротьба за храми, а колосальна допомога державі. Досвід українського міжконфесійного діалогу інші держави беруть на озброєння, в нас же пишуть лише про міжцерковні протистояння й скандали». Чиновник закликає журналістів більше писати про позитивні речі, які б вели країну уперед.

image

В інтро-спічі президент «Новомедіа» Руслан Кухарчук розповідає, звідки у нього виникла ідея організації, і як він проводив перші зустрічі віруючих медійників. Далі – демонстрація підсумків п’ятирічного служіння. А це більше 40 різноманітних конференцій, навчальних курсів, тренінгів та «круглих» столів; більш як 10 тисяч друкованих бюлетенів, 15 навчальних дисків  (CD, DVD), 1300 учасників на різних заходах й багато іншого. «Новомедіа – це те, чим я живу, й мене тішить, що я не самотній. Хто, як не люди, які знають правду, мають на найвищих місцях робити її надбанням громадськості», – резюмує Кухарчук.

Дві рейки одного шляху «Новомедіа»

Продовжив день Сергій Вельбовець, член правління Асоціації «Новомедіа» й президент Invictory Media Group. Він закликав не консервувати сіль, а пускати її за призначенням: «Незалежно від того, будемо ми «солити» через ЗМІ чи ні, вони будуть потребувати духовного контенту. Якщо не з’явиться християнство – там будуть гороскопи й екстрасенси».

image

Про очевидні переваги інтернету говорив творець проектів evangelism.ru та okolokino.net видавець Олексій Єфетов: «Люди виходять у глобальну мережу, щоб задовольнити свої потреби, у тому числі, духовні. Потрібно йти з посланням істини туди, де її вже шукають». Практичні поради з використання блоґосфери на семінарі «Чи є життя за межами ЖЖшки» дав директор «Центру ефективної комунікації» Павло Левушкан з Латвії.

Новомедіа-акценти розставляв Руслан Кухарчук. Він порівняв місію Асоціації – створення інформаційної інфраструктури християнства в Україні – з електрифікацією країни: «Стовпи вже є – окремі ЗМІ й медіа-працівники. Сьогодні ж ми прокладаємо лінію електропередач, через яку має піти електрика, щоб принести світло». Для цього у «Новомедіа» є дві рейки одного шляху – розвиток християнських ЗМІ та тісна робота зі світськими медіа.

Неформальний фестиваль телепрограм затягнувся до ночі. Демонстрували як програми й ролики, розраховані на церковну аудиторію, так і «світські» матеріали. У порівнянні з минулими фестивалями «Новомедіа» збільшилася кількість новинних сюжетів, що підтвердило тренд короткометражності й у християнському телевиробництві.

Андрій Макаренко, член правління Асоціації «Новомедіа» й ведучий програми «Час новин» на 5 каналі, розпочав другий день форуму семінаром про молитву. «Вона допоможе усім нам рухатися в правильному напрямі й діяти злагоджено», – поділився досвідом Макаренко.

image

«Авторитетність й довіра все ще мають ключове значення. Всіх, кто має відношення до журналістики, завжди будуть судити за їхніми чесністю, прозорістю, достовірністю», – нагадав етичні принципи виконавчий директор медіа-проектів Оксфордського центру релігії та суспільного життя Арні Фельдстад з Норвегії.
«Чи можливо зростати у Христі й одночасно бути ефективним у медіа-бізнесі?» – збентежив аудиторію запитанням маркетолог і телевізійний менеджер Андрій Шеховцов. «Приклад високоефективного менеджера – Ісус Христос. Наслідуючи Його, ми можемо багато досягнути», – констатував Шеховцов, який свого часу запускав інтернет-проекти студії «1+1».

Спеціальні гості, привітання і банкет

Спеціальний гість конференції – виконавчий продюсер телеканалу «Інтер» Єгор Бенкендорф – говорив про якість та ексклюзивність журналістських матеріалів. Він розповів про свої знімання в Пакістані й відповів на численні запитання «новомедійників» щодо телевиробництва, ефірних форматів і тенденцій у ЗМІ.

image

Параллельні майстер-класи – з блоґінгу та телевиробництва – вели Павло Левушкан, Оксана Тупальська й Андрій Макаренко. Про три «В» в інтернеті – впливі, війні та владі – говорив Денис Семенюк, член правління Асоціації «Новомедіа» й директор хостингової компанії TutHost.

Між семінарами – відеовітання відомих людей, єпископів та колег. Вони бажають імениннику зростати й нести аудиторії правду.

image

Жива музика, повітряні кульки, фотографії різних років і багато теплих слів на адресу «Новомедіа». Завершує ювілейну конференцію святковий бенкет. Листом вітає Асоціацію журналістів-християн голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

Жваве спілкування час від часу переривається побажаннями гостей, врученням подарунків й навіть авторськими частушками. А після фуршету з оригінальним меню урочисто виїхав одинадцятикілограмовий брендований торт.

——————————————————————————————————————————–

image

image

Роман Ващук, співак

image

image

Денис Семенюк, член правління “Новомедіа”

image

image

Андрій Шеховцов, медіа-менеджер, маркетолог

image

Олексій Єфетов, видавець

image

image

Арні Фельдстад, директор медіа-проектів Оксфордського центру релігії і суспільного життя

image

Павло Левушкан, директор “Центру Ефективних Комунікацій”

image

image

image

image

image

image

image

image