У січні 2016 року вийшло друге видання книги «Новий журналіст. Як освоїти медіапрофесію». 20 найактуальніших медійних тем, 15 авторів, 4 наочних додатків, 2 бонусних інтерв’ю з відомими телеведучими. І все це – на 224 сторінках. Над створенням книги «Новий журналіст» працювали 15 професіоналів з багаторічним досвідом роботи в медіа. Це посібник, який допомагає не тільки оволодіти професією журналіста, а й вчить грамотно висвітлювати питання церкви і віри. У другому виданні з’явилось 5 нових тем: екстремальна журналістика, портретний нарис: як писати про людину, радіожурналістика, основи репортажної фотозйомки. 

NJ_book

10 лютого відбувся профі-клуб «Новомедіа». Спікером був Юрій Кавун, керівник напрямку інтернет-місіонерства в проекті yesHEis. На зустріч прийшли новомедійники, співробітники телеканалу «Надія», порталу InVictory Media, організації «Всі разом!». Гість розповів про унікальність проекту yesHEis. Це – благовістя невіруючим людям через Всесвітню мережу. Також він поділився думками про те, як допомагати людям, які знаходяться у кризі або шукають сенс життя і пишуть про це в інтернеті. 

З 30 березня по 1 квітня пройшла велика весняна медіашкола «Телебачення, радіо, соціальні медіа та PR» для церков, християнських організацій і релігійних медіа. Серед 120 учасників – журналісти, телевізійники, піарники, блогери, радійники, співробітники прес-служб. Спікери медіашколи – професіонали з Америки: Рональд Харіс, президент і засновник MEDIAlliance International, Уес Вард, віце-президент з питань стратегічного зростання організації FiveQ Digital Media, Лі Енн Джексон, виконавчий директор з маркетингу в рекламному агентстві Ambassador, Джим Барнуел, директор інформаційно-комунікаційного відділу в баптистській церкві міста Белв`ю, програмний продюсер і режисер. Всі учасники отримали свідоцтва про проходження медіашколи. Приємним бонусом до навчання став концерт саксофоніста Натана Вудворта.

media_school  

23-24 квітня пройшла конференція «Медіаленд». Це захід, на якому навчали не тільки створенню дитячих медіа, а ще й тому, як доносити біблійні цінності дітям та підліткам сучасними методами. Організатори приділили особливу увагу темі захисту дітей в інтернет-просторі. Під час конференції пройшли семінари по створенню різних видів медійного продукту для дітей: інтернет-ресурси, преса, радіо, відео та мультиплікація. На «Медіаленді» багато говорили про телевиробництво якісних дитячих програм.  Команда телеканалу «Надія» розповіла про створення дитячих програм «Ломастер» і «Малюваки». Спікери познайомили слухачів з особливостями знімального процесу. 

Творці сучасної анімації: Олександр Власенко (художник-аніматор, Асоціація «Еммануїл», CBN), Антон Базелінський (автор сценаріїв), Едуард Кірич (художник-аніматор і постановник мультфільмів), Едуард Ахрамович (генпродюсер «Укранімафільм»), Оксана Карпус (художник-постановник мультфільмів) розповіли все про анімацію і створення мультфільмів. Наприкінці всі учасники отримали подарунки від партнерів конференції: пакети з книгами та солодощами.

22 квітня перед школярами, студентами і викладачами в Острозькій академії виступив Руслан Кухарчук. Учасники приїхали з усіх регіонів України. Голова «Новомедіа» привітав всіх присутніх з проведенням всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії». Також Руслан Кухарчук виступив перед двома студентськими групами з різних кафедр – журналістика, філологія, культурологія, релігієзнавство.

82de6f82bef88a093a401958531367fa

27 квітня пройшов профі-клуб з Василем Рябчуком, головним редактором Еспресо.TV. Гість розповів про те, як прийшов у професію, ділився знаннями та досвідом, які здобув за роки своєї роботи в медіасфері. Крім цього, на зустрічі обговорили з десяток питань, які стосуються сучасного стану ЗМІ, проблем висвітлення військового конфлікту в Україні, поведінки та принципів журналіста в різних ситуаціях та ін.

13-15 травня в Обухові (Київська обл.) проходив один з найважливіших щорічних заходів «Новомедіа» – Християнський Медіа Вікенд. Подія зібрала близько 50 учасників. Серед них були представники прес-центрів церков, медіаробітники світських і релігійних ЗМІ, студенти журналістських факультетів. Новомедіа Вікенд – заміська локація, куди з’їжджаються і поселяються на три дні християнські медійники для обміну досвідом. Основна мета заходу – спілкуватися, навчатися, обмінюватися досвідом, молитися про ЗМІ і приємно відпочивати серед соснового лісу. У програмі Християнського Медіа Вікенду були семінари, дискусії, спілкування, святковий обід, футбол, настільні ігри та фотосесії. 

У червні студенти і випускники школи «Новий журналіст» разом з деканом Зоєю Нікітюк здійснили коротку туристичну мандрівку на Чернігівщину. Це вже щорічна традиція з нагоди святкування Дня журналіста в Україні. У попередні роки мандрували на Вінниччину і Черкащину. 

17 червня член правління Асоціації «Новомедіа» Тетяна Пінчук провела профі-клуб для молодіжного руху In Light. Більшість з присутніх були студенти медіафакультетів та просто бажаючі вивчати сферу журналістики. Присутні освоїли принципи написання анонсів та релізів. Також Тетяна Пінчук розповіла про створення прес-центру та специфіку роботи в ньому.

pinchuk

20 червня пройшов профі-клуб «Новомедіа» з журналісткою Марією Варфоломеєвою, яка більше року перебувала у полоні ЛНР. Журналістка поділилася фактами про затримання, розповіла про умови перебування під вартою, неодноразові зриви обміну, підтримку від Бога і рідних. 

25 червня пройшла перша зустріч оргкомітету київської команди для підготовки щорічного Новомедіа Форуму. Визначили концепцію та назву заходу: «Персоналізація. Ти – у медіапрофесії». Після цього розпочався процес підготовки всіх маркетингових матеріалів.

org_NMF

5-15 серпня президент Асоціації «Новомедіа» Руслан Кухарчук перебував у США з робочим візитом. За цей час він взяв участь у Глобальному Лідерському Саміті у Чикаго на базі церкви Willow Creek. Окрім цього голова української журналістської організації відвідав офіс медіаорганізації Christianity Today у місті Карол Стрім (штат Іллінойс). Американську організацію на зустрічі представляв редактор Марк Галлі (Mark Galli). Колеги обмінялись досвідом інформаційного служіння, розповіли один одному про специфіку роботи у своїх країнах і про стратегію подальшого розвитку.

chicago_galli  

24 вересня розпочалося навчання у дев`ятій школі «Новий журналіст». Цього разу серед 18 студентів – практикуючі журналісти, юристи, вчителі та студенти різних факультетів. За два місяці студенти прослухали понад 25 ключових тем. Наприкінці навчання вони склали іспит з пройденого матеріалу та отримали свідоцтва про успішне закінчення Школи. 

P60924-120100

З вересня по листопад тривав навчальний курс для студентів ІІ-ІІІ курсів Київського Біблійного інституту. Викладачами були представники Асоціації журналістів «Новомедіа»: Руслан Кухарчук, журналіст, президент Асоціації «Новомедіа»; Володимир Багненко, журналіст, блогер, копірайтер; Юлія Коломоєць, директор телеканалу «Новий християнський»; Вікторія Туржанська, журналіст та Зоя Нікітюк, редактор, журналіст. Вони навчали майбутніх церковних служителів основам роботи в медіа, а саме – написанню текстів, роботі в прес-центрі, на радіо, створенню та наповненню контентом церковного сайту. 

8-14 жовтня голова «Новомедіа» Руслан Кухарчук представляв Україну на Медійному Лідерському Саміті у Даласі. На ньому зібралися близько тридцяти керівників християнських медійних компаній зі всього світу.

4-5 листопада відбувся ключовий щорічний захід Асоціації – міжнародний Новомедіа Форум, на якому зібралося 300 делегатів – журналісти, блогери, редактори, медійні технічні робітники, студенти медіафакультетів. Серед 30 спікерів – відомі журналісти, кореспонденти та експерти відомих українських ЗМІ. Кожен з них від організаторів заходу отримав особливий подарунок та Біблію. За два дні Форуму пройшло 22 лекції з різних сфер медіа. В рамках заходу також відбувся блок для юних медійників. 

Forum_2016

5 листопада особливою подією Форуму стала церемонія нагородження Novomedia Awards. Асоціація «Новомедіа» відзначила своїх колег, які сприяють поширенню вічних цінностей через секулярні ЗМІ. Дипломи та статуетки вручили вісьмом кращим редакціям та журналістам. Зірковими гостяму заходу були гурт «Люм’єр», соліст української групи «Нумер 482» Віталій Кириченко, учасник «Голос країни 6» Аняня Удогво та інші.

19 листопада команда з підготовки Новомедіа Форуму провела разом афтепаті. Зустріч відбувалась за запрошенням голови оргкомітету. 

Наприкінці листопада Асоціація «Новомедіа» надіслала лист до Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення з приводу недопустимості транслювання телеканалом СТБ медіапродуктів, які містять елементи окультної практики, жорстокості, вбивств тощо («Битва екстрасенсів», «Слідство ведуть екстрасенси» та інші).

18-22 грудня відбувся Новомедіа Тур до Ізраїлю за підтримки Міністерства закордонних справ Ізраїлю. Під час туру пройшло ділове спілкування в Єрусалимі із заступником директора Департаменту МЗС з Євро-азіатського регіону Олександром Бен Зві, директором Департаменту світових релігій Шарон Регев та пастором єрусалимської церкви Стівеном Кхурі. Також відбувся візит до Кнесету для зустрічі з ізраїльськими парламентарями Талі Плосков та Юлією Малиновською. Учасники обмінялись досвідом функціонування ЗМІ в двох країнах. Протягом Новомедіа Туру учасники делегації відвідали історичні біблійні міста – Капернаум, Єрусалим, Тверія, Назарет. Ця мандрівка надалі допоможе співробітникам християнських ЗМІ краще орієнтуватися у контексті біблійних подій під час підготовки журналістських матеріалів. 

МИД_Шарон Регев

Наприкінці року Асоціація «Новомедіа» розпочала кампанію з метою внесення змін до закону України «Про суспільне мовлення». Мета – включити до складу Наглядової ради Суспільної телерадіокомпанії України представника християнських церков. У рамках цього підготовлено і опубліковано дві оглядові і програмні статті: «Участь церков і релігійних організацій у суспільному мовленні різних країн» і «Як і навіщо розширити Наглядову раду НСТУ».

26 грудня пройшла щорічна Різдвяна зустріч об`єднаної команди Асоціації «Новомедіа» і руху «Всі разом!». Очільник двох організацій Руслан Кухарчук підбив підсумки 2016-го і озвучив стратегію на 2017-й. Всі присутні отримали різдвяні подарунки. «Для мене велике задоволення та благословіння працювати з цими дорогоцінними людьми. Вони посвячені тому, щоб принести кращі зміни в суспільство. Вони керуються своєю вірою та християнською любов’ю», – зазначив Руслан Кухарчук.

Протягом 2016 року до Асоціації «Новомедіа» вступили 37 нових членів.