Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі звернулась до власників та адміністрацій телевізійних і радіомовних компаній із проханням не допускати вживання нецензурної лайки в ефірі. Текст звернення опублікований на сайті моральної комісії.

 «Останнім часом до державних установ, відповідальних за дотримання вимог законодавства про захист суспільної моралі, надходять скарги від громадських організацій та окремих громадян щодо поширення ненормативної лексики в ефірі телебачення та радіо.Результати проведеного моніторингу засвідчили непоодинокі випадки вживання нецензурних висловів як на центральних, так і на регіональних каналах», – змальовують проблему автори заяви. А відтак, закликають «редакторів, ведучих та гостей студій підтримати кращі традиції української мовної культури, поважати аудиторію та не допускати вживання в ефірі лайливих та брутальних слів», а «власників медіа, підтримуючи свободу слова і творчості ЗМІ, сприяти усвідомленню суспільством відповідальності за збереження надбань попередніх поколінь українців».

 Нагадаємо, у квітні 2009 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на підставі висновку НЕК винесла попередження радіостанції «Європа Плюс Київ»  за нецензурну лайку в ефірі.

 «Телекритика».