Як повідомив Відділ преси Посольства Німеччини, в Україні розпочинається прийом документів для участі у Східноєвропейській програмі для молодих журналістів. Східноєвропейську програму для молодих журналістів було засновано у 2001 році. Щороку вона надає можливість 8 східноєвропейським та 8 німецьким журналістам пройти практику у одному з німецьких та зарубіжних засобів масової інформації.

Стипендіати працюють у якості гостя у одному з німецьких/зарубіжних засобів масової інформації та готують паралельно матеріали для своїх редакцій. Країнами обміну є Росія, Україна, Грузія, Вірменія та Азербайджан.

Основною ідеєю програми Маріон Грефін Дьонгофф є міжнародний обмін між засобами масової інформації.

Програма триває з 2 жовтня по 30 листопада 2006 р.Кінцевий термін подання заявки: 15 квітня 2006 р.

Учасникам програми надається стипендія у розмірі 3350 євро (разова виплата). Ця сума розрахована на покриття дорожніх витрат та проживання за кордоном. Від стипендіатів очікується часткове самофінансування.

Програма починається в кінці вересня вступним триденним курсом у Бонні, участь у якому беруть всі стипендіати зі Східної Європи та Німеччини. Безпосередньо після цього розпочинається двомісячна робоча практика у гостьовій країні. Перенести час практики неможливо.

Виборча комісія IJP обирає країну та відповідний засіб масової інформації, у якому буде проходити практика. При цьому комісія намагатиметься врахувати побажання стипендіатів.

Завдання програми носить подвійний характер: по-перше, стипендіати повинні працювати протягом двох місяців у якості гостьових редакторів у певній східно-європейській/німецькій редакції. По-друге, IJP очікує, що вони також будуть виступати в ролі зарубіжних кореспондентів для своєї власної редакції.

Подавати документи на участь у програмі має право будь-який журналіст, який працює у будь-якій сфері журналістики, віком від 25 до 35 років, який обіймає посаду волонтера, редактора або штатного співробітника засобу масової інформації (друковані видання, радіо, телебачення, інтернет). Претенденти мають добре володіти російською мовою, щоб бути у змозі порозумітися зі своїми східно-європейськими колегами. Документи на участь у програмі слід подати до 15 квітня 2006 року.

До письмової заяви про бажання взяти участь у конкурсі слід додати:

– Обгрунтування мети поїздки.

– Детальну біографію у табелярній формі німецькою мовою (вкл. дату народження, телефон, факс, адресу електронної пошти) з фотографією.

– Три друкованих матіріали (не більше). Теле- та радіожурналісти можуть прислати текстовий варіант своїх програм, без аудіо- чи відеокасет.

– Відгук від керівника відділу або головного редактора щодо сфери журналістської діяльності. Вільні журналісти надають відгук від свого найважливішого замовника. Відгук служить насамперед доказом того, що журналісти отримують відпустку на час своєї поїздки до Східної Європи.

– Документ, що підтверджує знання російської/німецької мов (свідоцтва, дипломи мовних курсів тощо).

– Можливо вказати країну та засіб масової інформації, якому надається перевага.

Пакет документів повинен бути повним. Інформацію про надання/ненадання стипендії буде надано у травні/червні. Після закінчення програми стипендіат зобов’язаний надати як мінімум тристорінковий звіт про здобутий досвід, а також копії опублікованих матеріалів.

Адреса, на яку слід пересилати заяви про бажання взяти участь у проекті:

«Gr?fin-D?nhoff-Programm» c/o IJP,

Miodrag Soric (Koordinator)

Von-Halbergstra?e 28

53125 Bonn

Програма не вичерпується двома місяцями. Для підтримки контактів між колишніми практикантами заплановано проводити регулярні двосторонні зустрічі. Чистий Інтернет