Телеканал СТБ вимагає від «Новомедіа» спростувати інформацію про негативний вплив передач «Битва екстрасенсів» та «Слідство ведуть екстрасенси» на глядачів.  

Така вимога була висунута після публікації звернення Асоціації «Новомедіа» до державних установ, які здійснюють нагляд за діяльністю засобів масової інформації, з проханням запобігти трансляції подібних програм. Асоціація журналістів вважає показ телевізійних передач, які популярізують діяльність екстрасенсів,  деструктивним та небезпечним явищем. 

Своєю чергою 5 січня 2015 року телеканал СТБ подав позов до Господарського суду Києва «Про захист честі, гідності та ділової репутації шляхом спростування недостовірної інформації».

Проте Асоціація «Новомедіа» вбачає приховану популярізацію послуг екстрасенсів в цих телепередачах. «Новомедіа» докладає багато зусиль, щоб формувати здорову інформаційну дійсність в Україні та впроваджувати принципи соціальної відповідальності і суспільної користі у діяльності засобів масової інформації.   Водночас випуски передач «Битва екстрасенсів» та «Слідство ведуть екстрасенси» на думку Асоціації  порушують ці принципи. 

Тому Асоціація «Новомедіа» готова усіляко відстоювати цю позицію.

Нагадаємо, що раніше Асоціація «Новомедіа» нагороджувала деякі програми телеканалу СТБ в рамках церемонії  «Novomedia Awards».

Прес-служба Асоціації «Новомедіа»