Зустріч пройшла 27 квітня в одному з київських ко-воркінгів. Спочатку гість розповів про те, як прийшов у професію, як у результаті потрапив на Еспресо.TV. Адже за плечима у Василя Рябчука більше 20 років досвіду роботи у журналістиці.

Ge8wH7Sddz0

Починався його шлях як медійника, ведучим на радіостанції в його рідному Луцьку. За весь час кар’єри журналіст встиг попрацювати на багатьох великих каналах країни – “Україна”, “5 канал”, “1+1” та “Інтер”. Велика частка діяльності була пов’язана з роботою в проектах Анни Безулик.

Після обговорювали, що головне в роботі сучасного журналіста. Так як зустріч проходила в форматі інтерактиву, учасники активно задавали питання з різних аспектів медіа. Наприклад, що головне в новинах – оперативність чи якість? Адже, як правило, гонитва за сенсаційними повідомленнями, конкуренція і важливість подати новину «свіжої» – це пріоритет в новинному жанрі, але при цьому є ризик недоопрцювати інформацію, пропустити неточності. Також поговорили про свободу слова, про чесність журналістів, про важливість існування телеканалу з інвестиціями незацікавлених осіб.

70f953d97354375862c04403d09c03e900bc45b2df03dde2cf2720ec11f7574f_full

Головний редактор телеканалу вважає, що в професії медійника важливо не забувати про головну місію: «усвідомлювати відповідальність і розуміти, що журналісти формують громадську думку».

На питання про те, чого бракує українським медіа, Василь відповів: «передач, які змушують глядача думати». Він порекомендував створювати більше електронних медіа, які спонукають до роздумів, аналізу, висновків. На думку спікера «хорошими новинами» також є місце у медіа. Український глядач потребують не тільки в негативної констатації фактів, а й позитивних новин. «Мене дивує, коли пост в соцмережах про те, що хтось комусь допоміг, збирає тисячі лайків. Це повинно відбуватися само собою, бути нормою. На жаль, в наш час, люди більше дивуються гарним речям, як великій рідкості, проте зовсім не дивуються чомусь негативному, що відбулось», – підкреслив спікер.

0d3f4defd8f11c0b3280ca5097fe53268cf2bbaf9ab972128bcc3f4af9ee7fda_full

Крім цього, на зустрічі обговорили з десяток питань, які стосуються сучасної ситуації в медіа, проблем освітлення військового конфлікту в Україні, поведінки і принципів журналіста в різних ситуаціях та інше.

Відзначимо, що зустріч пройшла в межах щомісячних профі-клубів. Щомісяця Асоціація “Новомедіа” запрошує провідних фахівців медійників, щоб вони поділилися своїм досвідом з гостями. Щоб бути в курсі подій, ви можете підписатися на нашу розсилку: mail@novomedia.org

Прес-центр Асоціації “Новомедіа”