– З якою метою була створена Асоціація? Що було поштовхом до її створення?

Асоціація була офіційно зареєстрована 8 жовтня 2004 за ініціативою журналіста Руслана Кухарчука. Первинною метою створення було прагнення об’єднати медійників – християн, щоб разом нести вічні цінності через мас-медіа. Гасло Асоціації «Новомедіа» – «Трансформація ЗМІ – трансформація суспільства».

– Якого розвитку вона набула впродовж перших 10 років діяльності (кількість членів Асоціації та активних учасників її проектів, характер заходів організації)?

Членами Асоціації «Новомедіа» є 300 осіб з України, Росії, Канади, США та Німеччини. Є також близько сотні волонтерів та партнерів. За цей час заходи «Новомедіа» відвідали понад 5 тисяч осіб.

– Яка місія «Новомедіа», які її цілі? Що робиться для їх досягнення ?

  • Транслювати вічні християнські цінності через засоби масової інформації.
  • Допомагати християнам-журналістам усвідомити і виконати свою місію в мас-медіа.
  • Зміцнювати церковні прес -служби; допомогти налагодити взаємну комунікацію християнським церквам і засобам масової інформації.
  • Підтримувати діалог з журналістами, що працюють у світських ЗМІ; прищепити їм культуру висвітлення питань віри, церкви і християнських цінностей.
  • Моніторинг контенту світських ЗМІ на предмет дотримання і порушення законодавства та стандартів журналістської етики.

– Як на сьогоднішній день «Новомедіа» вплинула на світські медіа в Україні?

Під час більшості своїх заходів Асоціація «Новомедіа» піднімає тему правильного об’єктивного висвітлення релігійної тематики. Організація пропонує свою допомогу журналістам у тому, щоб підвищити їх релігійну грамотність, допомогти світським журналістам розібратися в різноманітності релігійних течій, порекомендувати експертів для коментарів.

Серед студентів «Новомедіа» ініціювала конкурс написання статей про релігійне розмаїття в їхньому краї. Що дуже тішить, ми спостерігали інтерес і отримуємо хороші роботи.

– Який вплив справила Асоціація на християнські церкви і організації?

Ми постійно проводимо семінари для церковних прес-центрів. Спостерігаємо динаміку розвитку. Отримуємо вдячні відгуки, що після нашої консультації та навчання церкви починають співпрацювати зі ЗМІ, розвивати церковні медіаресурси та проекти. Глава Асоціації «Новомедіа» входить до Української Міжцерковної Ради і очолює в ньому Комітет мас-медіа і громадської роботи.

– Ви нещодавно видали книгу, яка покликана підвищити суспільний інтерес до журналістики. Як книга була сприйнята? Як багато людей взяли участь у відповідному навчанні/майстер-класах? Які коментарі учасників?

Книга «Новий журналіст. Як освоїти медіапрофесію» користується великим попитом. Її презентація відбулася в 25 університетах України. Також ми подарували примірники в університетські бібліотеки по всій країні. Студенти медіафакультетів відзначають зручний стиль написання книги та її практичність. Завідувачі кафедр дякують за допомогу і високо відгукуються про його зміст. Деякі редакції та організації закупили партії книг для свого персоналу.