7 квітня президент Асоціації журналістів «Новомедіа» Руслан Кухарчук та ведучий програми «Час новин» на 5 каналі Андрій Макаренко провели майстер-клас для студентів факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Число охочих перейняти досвід професійних медійників перевищило сотню. Центральною темою семінару була «Релігійна тематика у світських ЗМІ». 

Руслан Кухарчук наголосив, що обов’язок кожного журналіста – об’єктивно та неупереджено висвітлювати усі аспекти духовного та конфесійного життя християнських громад. «Ігнорування у ЗМІ релігійної тематики – це викривлення об’єктивної дійсності», – переконаний президент «Новомедіа».

lviv_franko

У цьому контексті він виділив кілька найпоширеніших помилок світської журналістики, зокрема: замовчування ролі релігійних громад у економічному та соціальному житті країни, звернення до релігійної тематики виключно з нагоди великих християнських свят, так звані приступи «антисектантської істерії» та інше. 

lviv_franko2

Спікер закликав майбутніх колег не нехтувати важливістю знань у цій сфері і повідомив, що «Новомедіа» планує видати спеціальні путівники для працівників ЗМІ, які б допомогли останнім стати більш обізнаними з конфесійним різноманіттям християнських громад України.

Не оминули спікери і практичну сторону журналістської діяльності. Андрій Макаренко розповів студентам, де шукати нові та цікаві теми для своїх матеріалів, як потрапити та авторитетно закріпитися у редакції ЗМІ, зокрема – телебачення. Досвідчений ведучий поділився власними рецептами успіху перед телекамерою. А ще наголосив на практичності християнських принципів у роботі журналіста та переконливо запевнив: «У кожного є здатність змінювати щось на краще!»

lviv_franko3

Останньою дочекалася свого розкриття тема громадянської журналістики та блогосфери. Широкі можливості інтернет-мережі, нові шляхи її використання у діяльності журналіста, персональний блог як ще один крок у професійну журналістику – такі питання порушив Руслан Кухарчук протягом другої частини зустрічі. Наостанок президент «Новомедіа» заохотив студентів брати участь у конкурсі на кращий журналістський матеріал з теми: «Життя та різноманіття християнських конфесій регіону».

«Я дуже захоплена таким змістовним семінаром, – ділиться враженнями студентка першого курсу Ірина Матвіїшин, – тим паче основне гасло «Новомедіа» співзвучне із моїм життєвим принципом: реформувавши ЗМІ, ми зможемо змінити суспільство!»

lviv_franko4

У рамках візиту спікери познайомилися з заступником декана факультету журналістики Тетяною Миколаївною Хоменко, яка своєю чергою зазначила: «Передовсім такі зустрічі студентам корисні, коли йдеться про їхнє професійне зростання. Адже питання, як грамотно висвітлювати події церковного життя, сьогодні надзвичайно актуальне та важливе. Тому ми сподіваємось, що цей семінар був не останнім, а навпаки: він стане початком плідної співпраці між львівськими студентами-журналістами та Асоціацією «Новомедіа».

lviv_franko1

Та не лише студенти мали змогу відвідати майстер-клас у ЛНУ ім. І. Франка. Візитом гостей з Києва зацікавились і журналісти місцевої телерадіокомпанії «Люкс», які також побували на зустрічі і відзняли тематичний сюжетний матеріал.

Нагадаємо, раніше спецкурси від “Новомедіа” відбулися у вищих навчальних закладах Запоріжжя, Луганська, Дніпропетровська, Києва, Острога і Черкас. Університет імені Івана Франка у Львові вже десятий у цьому маршруті.

Ірина Лазуркевич.

Фото Юлії Гриценко та Ірини Лазуркевич.

“Новомедіа” у ЛНУ ім. Івана Франка from novomedia on Vimeo.