«Журналісти повинні взяти під свій контроль ситуацію, яка склалася на телеканалі НТН», – таку думку висловив народний депутат Микола Томенко, коментуючи наміри власників цього телеканалу щодо зміни формату, наслідком чого може стати масове звільнення журналістів служби новин НТН.

Як стало відомо ЗМІ, між журналістами, головним редактором новин Наталією Катеринчук та власниками телеканалу виник конфлікт, пов’язаний зі зміною формату каналу. Зокрема, його планують перетворити з інформаційного на розважальний, а також переформатувати випуски новин «Вчасно».

Микола Томенко звернув увагу на соціальну складову цієї проблеми і висловив сподівання, що профспілкові та журналістські організації не допустять масових звільнень журналістів служби новин телеканалу НТН, які на сьогодні є одними з найбільш фахових працівників інформаційної сфери.

А щодо політичної складової, то народний депутат звернув увагу на те, що НТН був одним із небагатьох телеканалів, який утримував збалансованість та об’єктивність у подачі інформації та надавав можливість висвітлення всіх точок зору. «Цікаво почути думку власників телеканалу, з якими – бізнесовими чи політичними – проблемами пов’язане рішення відмовитися від концепції інформаційного каналу та перейти на розважальний формат. Але найбільше насторожує те, що таке рішення прийнято якраз напередодні Дня свободи, відзначення другої річниці помаранчевої революції. Крім того, сьогодні на розширеному засіданні Кабміну Прем’єр-міністр Віктор Янукович заявив про неприпустимість чинення тиску на пресу і перешкоджання доступу журналістів до інформації та ще раз задекларував «свою переконливу прихильність до свободи преси», – зауважив Томенко.

Тому, на його переконання, передовсім журналістська спільнота мусила б взяти під контроль ситуацію, яка склалася на телеканалі НТН, оскільки це перший серйозний прецедент радикальних змін на каналі, який присвячував велику кількість свого ефірного часу українській політиці. Телекритика