Міжнародна громадська організація «Новомедіа» заявила про неприпустимість засилля програм про екстрасенсів на українському телебаченні. Зокрема, йдеться про регулярні покази передач «Слідство ведуть екстрасенси» і «Битва екстрасенсів» на телеканалі СТБ. У зв’язку з цим 26 червня організація надіслала лист до державних установ, які здійснюють нагляд за діяльністю засобів масової інформації, з проханням запобігти трансляцію подібних програм. 

У заяві Асоціація «Новомедіа» наводиться ряд порушень законодавства даним телеканалом. По-перше, при поширенні і анонсуванні вищеназваних телепередач здійснюється згубний вплив на фізичний, інтелектуальний і духовний стан глядачів (особливо – неповнолітніх). По-друге, здійснюється реклама послуг гадання на масову аудиторію, що також є порушенням норм законодавства. Також показ цих програм робить замах на культурні права глядачів і їхні релігійні почуття. Крім того, порушується законодавство України у сфері захисту суспільної моралі. 

«Наслідком такої діяльності телеканалу СТБ є високий рівень деформації духовних, морально-етичних, культурних та інтелектуальних цінностей суспільства. Відповідно це стає загрозою для національної безпеки України. З метою охорони психічного, морального та духовного здоров’я населення показ зазначених гіпнотичних програм має бути припинений», – йдеться у заяві. 

Нагадаємо, що Асоціація «Новомедіа» раніше надсилала лист телеканалу СТБ, де просила керівництво телеканалу припинити трансляцію цих передач та надати письмову відповідь (вих. № 011 від 08.04.2014). Проте реакції не було. 

Також варто відзначити, Асоціація «Новомедіа» щорічно вручає нагороди журналістам і редакціям за висвітлення вічних цінностей в рамках церемонії Novomedia Awards. Серед лауреатів неодноразово були журналісти та редактори телеканалу СТБ.

Сканкопия_20140701135756_1Сканкопия_20140701140318_1

Прес-центр «Новомедіа».